Jesteś tutaj:Kultura Teatry uliczne znów opanują Gniezno
wtorek, 02 sierpnia 2016 11:41

Teatry uliczne znów opanują Gniezno

 
Teatry uliczne Teatry uliczne fot. nadesłane

Po raz drugi w Gnieźnie zagoszczą Spotkania Teatralne "Bez Kurtyny". W warsztatach i spektaklach będzie można uczestniczyć od wtorku 2 sierpnia.

Druga edycja Gnieźnieńskich Spotkań Teatralnych „Bez kurtyny” po raz kolejny zgromadzi w Gnieźnie polskie teatry niezależne, które podczas kilku sierpniowych dni (i nocy) zaproszą mieszkańców do udziału w warsztatach i akcjach teatralnych.

W ubiegłym roku gościliśmy w Pierwszej Stolicy teatry „Krzyk” oraz „Pomarańcze w uchu na skarpie bez kartki”. Podczas #KFA2016 emocje zapewni nam trupa Teatru „aDversum” ze Starej Dąbrowy.

Program imprezy

  • Wtorek, 2.08.

- Warsztaty (Rynek, 14:00-17:00)
- Performance „MECZ TYSIĄCLECIA, czyli 1050 lat piłki nożnej w kraju” (Rynek, 18:00)

  • Środa, 3.08.

- Warsztaty (Rynek, 16:00-20:00)
- Performance „POLxit” (Rynek, 21:00)

  • Czwartek, 4.08.

- Warsztaty (Rynek, 16:00-18:00)
- Performance „Wyścig świń” (Rynek, 19:00)

  • Piątek, 5.08.

- Warsztaty (Rynek, 10:00-14:00)
- Performance „Otwarcie Apteki >>Pod Lwem<<” (ul. Dąbrówki 1, 18:00)


Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!


Teatr aDversum - powstał w 2012 roku z inicjatywy Marcina Pławskiego, i współpracującej z nim młodzieży z gminy Stara Dąbrowa. Od tamtego momentu, po dziś dzień, członkowie Teatru funkcjonują na wielu scenicznych frontach w Polsce i za granicą. Do tej pory zrealizowali dwie premiery teatralne: spektakle – „Droga” i „Zmęczenie materiału”. Biorą udział w projektach czy akcjach artystycznych organizowanych przez grupy z Polski, w tym przez Zachodniopomorską OFFensywę Teatralną, aktywnie uczestniczą przy realizacji wielu festiwali teatralnych. Występowali m.in. na Międzynarodowym Kampusie Artystycznym FAMA, Międzynarodowym Festiwalu „Południowe Maski” na Ukrainie, czy też w ramach festiwalu ZOT na Kontrapunkcie.

Królewski Festiwal Artystyczny 2016 realizowany jest w ramach projektu WRPO pt. "Miasto Królów jako bodziec do rozwoju społeczno-gospodarczego ziemi gnieźnieńskiej” – współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu IV –Działania 4.4, Poddziałania 4.4.2, WRPO na lata 2014-2020. Królewski Festiwal Artystyczny wspierają Mecenasi Polskiej Kultury: Kirchhoff Automotive, Altom, Bank Spółdzielczy w Gnieźnie, Velux, Maciejka, Hawa, Gnieźnieńska Wyższa Szkoła Milenium oraz Scanclimber.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane