Jesteś tutaj:Kultura Goście konwentu Fantasmagoria
poniedziałek, 15 lutego 2016 18:37

Goście konwentu Fantasmagoria

 
Panel "Jak wydać książkę?" Panel "Jak wydać książkę?" fot. Magdalena Wardęcka

Jednym z najważniejszych punktu Konwentu Fantastyki Fantasmagoria są spotkania z gośćmi głównymi.

Podczas drugiego dnia konwentu do Miejskiego Ośrodka Kultury przyjechał Paweł Majka oraz Maciej Ślużyński. Pierwszy to pisarz, którego książka „Pokój światów” zdobyła  w roku 2015 Nagrodę im. Jerzego Żuławskiego, była także nominowana do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Jest też autorem powieści Dzielnica obiecana - pierwszej polskiej książki osadzonej w uniwersum Metra 2033 oraz Niebiańskie pastwiska.

Drugi to wydawca, który jest współwłaściciel wydawnictwa Sumptibus i Oficyny wydawniczej RW2010. Specjalizuje się ponadto w języku reklamy i marketingu i temu zagadnieniu poświęcił swoje książki.

Na Konwencie Fantasmagoria Paweł Majka i Maciej Ślużyński spotkali się z uczestnikami na panelu „Jak wydać książkę”. Przybliżone zostały realia rynku wydawniczego oraz zasad, którymi się rządzi. Goście prelekcji podkreślali, że gotowa książka jest owocem pracy całego zespołu. Zwracali też uwagę na prace redaktora, który jak mówili uczy prawdziwej szkoły pisania.

Paweł Majka poprowadził także panel na temat „Gwiezdnych Wojen” i irracjonalności w SF. Z pisarzem odbyło się także spotkanie autorskie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane