Jesteś tutaj:Kultura Randka w ciemno z książką
piątek, 12 lutego 2016 21:00

Randka w ciemno z książką

 
Randka w ciemno z książką Randka w ciemno z książką fot. Magdalena Wardęcka

W Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna przy ulicy Mieszka I i Staszica trwa walentynkowa akcja z książką „w ciemno”.

Któż z nas nie oceniał książce po okładce, albo nie sięgał tylko po znanych i lubianych autorów oraz gatunki. Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna już po raz drugi postanowiła zaskoczyć swoich czytelników i dać im możliwość wypożyczenia książki bez okładki. – Czytelnicy, którzy do nas przychodzą kierują się autorem,  tytułem, albo gatunkiem. Dajemy możliwość sięgnięcia po inną książkę pakując je w szary papier, który nie zdradza treści. Po odpakowaniu dana pozycja, choć być może inna od tych dotychczas czytanych – go zainteresuje. Może być też tak, że ta randka w ciemno będzie nieudana – mówiła Ewa Jaworska kustoszka BPMG.

Po ubiegłorocznym sukcesie akcji BPMG przygotowała aż 200 nowości wydawniczych, które podczas akcji czytelnicy mogą wypożyczać w dwóch filiach. Po raz kolejny spora liczba tajemniczych książek przyciągnęła uwagę i nowych czytelników, którzy wzięli udział w akcji.

Byli nawet czytelnicy, którzy zachęcali, by jeszcze w tym roku powtórzyć taka akcję, ale z książkami tylko dla dzieci.  

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane