Jesteś tutaj:Kultura "Raj dla seniorów" - Podkoziołki w MOK-u
środa, 10 lutego 2016 16:06

"Raj dla seniorów" - Podkoziołki w MOK-u

 
"Podkoziołki" - MOK "Podkoziołki" - MOK fot. Magdalena Wardęcka

Takimi, tytułowymi słowami starsi mieszkańcy Gniezna opisują Klub Seniora Radość, do którego uczęszczają i dzięki któremu zostały zorganizowane "Podkoziołki".

Klub Seniora Radość działa w Miejskim Ośrodku Kultury od 2014 roku. Od początku cieszył się dużym zainteresowaniem, a obecnie liczy już 260 klubowiczów. - Cieszę się, że ten klub się rozrasta. Mamy tyle chętnych, by uczestniczyć w spotkaniach klubu. Oni nie mogą wręcz doczekać się tego dnia - mówiła inicjatorka klubu Halina Sajewska. Klub to przede wszystkim spotkania i rozmowy, ale uczestnicy oprócz takich wydarzeń jak "Podkoziołki" maja zapewnione także inne atrakcje. - W tym sezonie uczymy się języka angielskiego, mamy spotkania z interesującymi ludźmi, uczymy się tańca ludowego i także mamy swój zespół wokalny. Mamy warsztaty, które prowadzą instruktorzy. Planujemy także wspólny wyjazd nad morze - mówiła.

"Podkoziołki" to tradycyjna zabawa ludowa, która kończy karnawał. W MOK-u zjawiło się na niej 130 seniorów, którzy przez kilka godzin wspólnie się bawili. - W Gnieźnie dla seniorów otworzyło się niebo dzięki klubowi. Możemy się spotkać, porozmawiać, pobawić. Dla mnie to jest raj. Takie zabawy mamy dość często. Dobrze, że o osobach starszych się pamięta - mówiły seniorki z klubu. - Dla mnie największą satysfakcją jest to, że to osoby tu chętnie przychodzą, oni tym żyją - podsumowała Halina Sajewska.

1 komentarz

  • Link do komentarza seniorita środa, 10 lutego 2016 17:41 napisane przez seniorita

    Panowie na wagę złota, ale..........,.w tej nierównej sytuacji na sali powinien być sprawny wodzirej, który wszystkich włączałby do zabawy. Niektóre panie nie bardzo wiedziały, co mają same robic na parkiecie i należało o takim wodzireju pomyśleć. No i pani Halinko! Na drugi raz prosze zapowiedziec panom, żeby wszyscy mieli chociaz krawaty. W tym wieku to, żeby jako tako wyglądać, to trzeba zadbać takze o odpowiedni strój. Panie w większości ubrane bardzo ładnie ( z małymi wyjątkami), ale to powinna być impreza w bardziej eleganckich toaletach, których u wielu pań nie brakowało, ale kilku z nich przydałyby się porady mody dla pań w tym wieku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane