Jesteś tutaj:Kultura Bapu - na przekór
sobota, 29 sierpnia 2015 18:34

Bapu - na przekór

 

„Na przekór” – to właśnie tym przewrotnym tytułem wydana została debiutancka płyta gnieźnieńskiego zespołu Bapu.

Grupa powstała cztery lata temu, od samego początku w swojej twórczości mieszając kilka gatunków muzycznych: punk rock. reggae czy ska. Przez te kilka lat swojej działalności zaistniał nie tylko na lokalnej scenie. Ważnym punktem w historii zespołu był ich udział w spektaklu Teatru Fredry „Most nad doliną”, czy wreszcie uczestnictwo w talent show „Must be the music – Tylko muzyka”, w którym Bapu dotarło do finału. Jak przyznają członkowie grupy udział w programie pomógł im w promocji oraz wydaniu swojej pierwszej płyty.

Mieszkańcy Gniezna mogli spotkać się z Bapu podczas promocji ich płyty „Na przekór” w miniony czwartek 27 sierpnia w studiu „Fotostube”. Na spotkaniu obecny był także Kajetan Święciechowski, w którego Hurtowni dźwięku odbyła się realizacja nagrań. – Sam proces powstawania płyt, jak i sam jej tytuł wskazuje, że przebiegał na przekór. Weszliśmy do studia 14 stycznia, a płytę udało nam się wydać 1 sierpnia. Wszystko co mogło pójść nie tak, to tak szło – mówił gitarzysta Czarek Nowak.

Na album składa się dziesięć kawałków. Rozpoczyna ją utwór „Nowy rozdział”, bo cała płyta jest świeżym powiewem w twórczości Bapu. Wyjątkowe było też miejsce, w którym „na przekór” miała swoją premierę. Występ na Pokojowej wiosce Kriszny podczas tegorocznego Przystanku Woodstock był najważniejszym wydarzeniem w historii zespołu. Grupa przyznaje, że dla nich, jako uczestników Woodstocku, zawsze było marzeniem zagrać na scenie festiwalu, które w końcu się ziściło. Podczas spotkania Bapu opowiedziało o swoich wrażeniach z woodstockowej sceny. Bardzo pozytywnie zaskoczyła ich festiwalowa publiczność, frekwencja i energia jaką zespół od niej otrzymał. Chłopaki z zespołu przyznają, że wiele budujących słów padło też po samym koncercie i to nie tylko od uczestników imprezy, ale i innych wykonawców. Niewątpliwie występ na Woodstocku był dla Bapu wyjątkowym wydarzeniem, ale też nowym doświadczeniem.

Sama płyta jest taka jak okładka zaprojektowana przez Parasol form – kolorowa, energiczna, pozytywna. Ważne dla nich tematy ubierają w skoczne rytmy ska. Nowy materiał z pewnością świetnie sprawdzi się na koncertach, z którymi Bapu rusza już od września. Powracają na przekór przeciwnością rozpoczynając nowy rozdział. Płytę można zakupić na aukcji Allegro.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane