Jesteś tutaj:Kultura Ostatni koncert w Latarni w tym sezonie - Polski Piach
piątek, 19 sierpnia 2022 09:05

Ostatni koncert w Latarni w tym sezonie - Polski Piach

  mn

Latarnia na Wenei – plenerowy dom kultury przy jeziorze Jelonek - zaprasza na ostatni koncert z cyklu spotkania z muzyką świata w tym sezonie.

Będzie to piękne zakończenie tego muzycznego pasma, ponieważ 21 sierpnia o godz. 19.00 zagra Polski Piach! Wstęp wolny. Dla wszystkich, którym podobały się takie koncerty jak Bastarda Trio czy Shofar, jak i  fanów oraz fanek nieoczywistego podejścia do bluesa, jazzu i tradycji.

Polski Piach to zespół uruchomiony przez Patryka Zakrockiego, czerpiący z tradycji pierwszego bluesa, pustynnego transu i rozwijający własny, bliski kameralistyce język, którego temperatura wynika z rodzimego krajobrazu, natury polskich rzek, drzew i zachmurzonego nieba.

W zespole grają:

- Patryk Zakrocki ( SzaZa, Spontaneus Chamber Music) – gitara

- Piotr Mełech ( Fanfara Awantura, Warszawska Orkiestra Improwizatorów ) - klarnet basowy

- Piotr Domagalski ( Lomi Lomi, Masecki trio, Levity) - basetla

Muzycy wywodzą się z warszawskiego środowiska improwizatorów, kręgu lado abc. Projekt Polski Piach bada pokrewieństwo i zasadność upodobnień między piachem delty Missisipi, Sahary i wiślanych łach. Zespół wydał dwa albumy: Południe (2020) i Północ (2022) w wytwórni Gusstaff records.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu "Biennale na Wenecji". Projekt "Biennale na Wenecji" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Kultura - Interwencje. Edycja 2022"

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane