Jesteś tutaj:Kultura Niedzielne popołudnie z muzyczną „Retrospekcją” w eSTeDe
czwartek, 18 sierpnia 2022 07:50

Niedzielne popołudnie z muzyczną „Retrospekcją” w eSTeDe

  mn

Zapraszamy do świata sprzed 100 lat, kiedy w Polsce królowała poezja Juliana Tuwima i Andrzeja Własta, muzyka filmowa i kabaretowa w najsmaczniejszym wydaniu, a w knajpkach za oceanem - przy szklaneczce whisky i dobrym cygarze - słuchało się swingu Cola Portera czy Georga Gershwina.

Nastrojowość koncertu tworzyć będą najwspanialsze hity lat dwudziestych i trzydziestych minionego wieku, a także moda z epoki, a wszystko to prezentowane na deskach Centrum Kultury "Scena to dziwna" przez znanych artystów.

Marta Szydlik – wokal. Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego AM w Poznaniu, wykonawczyni partii solowych i chóralnych w teatrach muzycznych i operowych w Poznaniu, Bydgoszczy i Kaliszu.

Basia Krenz – piano. Pianistka, akompaniatorka, dyrygentka, chórzystka, instruktorka muzyczna. Poza muzyką klasyczną, kochająca stare przeboje, jazz oraz swing.

Mateusz Bałdyga – kontrabas. Student wydziału instrumentalnego AM w Poznaniu. Współpracował m. in. z Filharmonią Gorzowską, orkiestrą Collegium F oraz CoOperate Orchestra. Jest również kontrabasistą zespołu kameralnego Ensemble 622.

Łukasz Jankowski – cajon. Wielki miłośnik rytmu i pulsu, jego muzyczna droga wiodła przez różne style, udzielał się w zespołach z muzyką tradycyjną, reggae, rockową i jazzową.

Zapraszamy do Centrum Kultury "Scena to dziwna” w niedzielę 21. sierpnia o godz. 18.00. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w sekretariacie „eSTeDe” oraz przed koncertem.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane