Jesteś tutaj:Kultura Trwa Jarmark Średniowieczny
sobota, 30 lipca 2022 14:38

Trwa Jarmark Średniowieczny

 

Rozpoczął się kolejny Jarmark Średniowieczny - na ulicach centrum zagościły stoiska z z pamiątkami nawiązującymi do epoki oraz różne współczesne wyroby rękodzielnicze oraz nie tylko. 

Mimo zapowiedzi o niepogodzie, która przewidywana jest na sobotę, w Pierwszej Stolicy Polski rozpoczął się Jarmark Średniowieczny - na deptaku, Rynku, ul. Rzeźnickiej oraz dziedzińcu Starego Ratusza pojawili się rekonstruktorzy historyczny, przebrani w stroje z epoki, kiedy Gniezno było jednym z ważniejszych grodów państwa piastowskiego.

Po raz kolejny na wszystkich czeka cały program pokazów średniowiecznych tańców, bitew, warsztatów rękodzielniczych, pokazów czy spektakli. Jarmark potrwa w sobotę i niedzielę (30 i 31 lipca br.). Pełen pogram wydarzenia dostępny jest pod  tym linkiem.

1 komentarz

  • Link do komentarza Julian sobota, 30 lipca 2022 15:12 napisane przez Julian

    Prezydent Budasz krok po kroku poszerza ofertę naszego miasta. Brawo

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane