Jesteś tutaj:Kultura Kiermasz używanych książek na deptaku z dużym zainteresowaniem
poniedziałek, 23 maja 2022 11:54

Kiermasz używanych książek na deptaku z dużym zainteresowaniem

 
Kiermasz używanych książek na deptaku z dużym zainteresowaniem źródło: Królewskie Gniezno

W minioną niedzielę przed Starym Ratuszem rozstawiły się stoiska z używanymi książkami. Chętnych, wczytujących się w tytuły lub kupujących, nie brakowało.

O poziomie czytelnictwa w naszym kraju przeważnie mówi się w mało optymistycznych określeniach. Niedzielna inicjatywa, która zagościła na deptaku na ul. Chrobrego, świadczy iż jest to jeden z dobrych sposobów nie tylko na zrobienie miejsca na domowych półkach, ale i właśnie promocję czytania książek. 

Wydarzenie, organizowane przez Urząd Miejski, Stary Ratusz, Miejski Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna, od momentu ogłoszenia naboru dla zainteresowanych wystawieniem się, przyciągnęło kilku chętnych. Ci w niedzielne południe 22 maja pojawili się na deptaku, gdzie na stoiskach rozmieścili swoje zbiory (mniejsze lub większe), chcąc zaproponować ich sprzedaż. Na odpowiedź "drugiej strony" nie trzeba było czekać, bowiem kiermasz cieszył się sporym zainteresowaniem wśród nie tylko mieszkańców, ale i turystów odwiedzających tego dnia Gniezno.

Jednocześnie w Starym Ratuszu odbywały się też warsztaty, co dodatkowo urozmaiciło program wydarzenia. Podczas kiermaszu trwała też zbiórka środków na leczenie Justyny Bieleckiej i Barka Labrenza.

Sama inicjatywa pokazuje, że pomysł był trafiony, dlatego pozostaje czekać na kolejną podobną akcję w przyszłości.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane