Jesteś tutaj:Kultura „Kwiaty wśród książek” - wakacyjna wystawa akryli w bibliotece
wtorek, 27 lipca 2021 11:12

„Kwiaty wśród książek” - wakacyjna wystawa akryli w bibliotece

  mn
„Kwiaty wśród książek” - wakacyjna wystawa akryli w bibliotece zdjęcie nadesłane

W pełnym rozkwicie lata Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza na bardzo dopasowaną tematycznie ekspozycję - „Kwiaty wśród książek”.

Temat przewodni: kwiaty i literatura, czyli florystyczne inspiracje znalezione w książkach, których doszukiwała się Agnieszka Słomian – autorka kilkunastu akryli na płótnie. A tych dodajmy nie brakuje: od okładek, po treści, od pozycji popularnonaukowych, po książki dla dzieci. Tym bardziej, że plastyczka oprócz malarskiej pasji, jest i bibliotekarką. Zestawienie: obraz – książka, pojawi się zresztą i na wystawie.

Agnieszka Słomian jest amatorem i tworzy z zamiłowaniem hobbysty. Zwykle impulsem do tworzenia jest gotowy przykład – jakaś pocztówka, fragment obrazu, ilustracja. Obrazy do wystawy „Kwiaty wśród książek” powstały w tym roku i są efektem czteromiesięcznej pracy autorki.

To kolejna wystawa miejskiej biblioteki, która przedstawia artystyczne zamiłowania swoich pracowników. Wystawa pojawiła się w bibliotecznym holu przy ul. Staszica 12a w poniedziałek 26 lipca i będzie można ją podziwiać do końca sierpnia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane