Jesteś tutaj:Kultura „Na tropie zbrodni w Mokranach” - audiobook z Gniezna
środa, 07 kwietnia 2021 12:03

„Na tropie zbrodni w Mokranach” - audiobook z Gniezna

  mn
„Na tropie zbrodni w Mokranach” - audiobook z Gniezna zdjęcie nadesłane

Jedno z wyjątkowych opracowań autorstwa gnieźnianina Mariusza Borowiaka, dotyczące jednej z tragicznych historii początku II wojny światowej, doczekało się audiobooka.

Audiobook powstał  na podstawie książki Mariusza Borowiaka 'Na Tropie zbrodni w Mokranach. Polska Marynarka Wojenna w wojnie z Rosją Sowiecką w 1939r'. Mało znana historia tzw. "małego Katynia", która przez dekady była ukrywana przed Polakami. 

Autor książki poświęcił 15 lat nad zbieraniem materiałów, dokumentów w archiwach krajowych i zagranicznych oraz zebrał relacje naocznych świadków.. Audiobook to prawie 10 godzin audio. Według osób, które już kupiły i przesłuchały jest to "prawdziwe słuchowisko". (Lektorem jest aktor Teatru Fredry w Gnieźnie - Maciej Hązła)

MARIUSZ BOROWIAK (ur. 1964 w Gnieźnie), pisarz, dziennikarz-publicysta, autor blisko 100 książek (także w jęz. rosyjskim i angielskim) oraz broszur o tematyce wojenno-morskiej. Współautor haseł do słowników i encyklopedii oraz kilkuset artykułów. Na podstawie książki „Westerplatte. W obronie prawdy” powstał scenariusz do filmu fabularnego. Był także konsultantem scenariusza filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Jego artykuły prasowe i książki były pretekstem do przygotowania licznych reportaży radiowych i telewizyjnych. Znany z obalania „prawd historycznych” o Polskiej Marynarce Wojennej w latach 1918-1947 i niemieckiej U-Bootwaffe w latach II wojny światowej. Dziennikarz portalu turystyczno-informacyjnego Pojezierze24.pl; współpracownik magazynów: „Morze, Statki i Okręty”, „Polska Zbrojna Historia”, „Morze.org”. Prezes Stowarzyszenia Wyprawy Wrakowe. 

Audiobook można zakupić w KARNEOL Studio w Gnieźnie. 
 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Marek piątek, 09 kwietnia 2021 18:06 napisane przez Marek

    Super materiał, bardzo ciekawa historia. Nagranie oraz lektor wciąga w słuchanie lektury. Polecam.

  • Link do komentarza wilk środa, 07 kwietnia 2021 16:03 napisane przez wilk

    Wolę książkę,którą mam,lecz jeszcze nieprzeczytaną.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane