Jesteś tutaj:Kultura Zapowiedź filmu o podpaleniu katedry
sobota, 23 stycznia 2021 11:03

Zapowiedź filmu o podpaleniu katedry

 
Zapowiedź filmu o podpaleniu katedry inscenizacja na potrzeby filmu / fot. Piotr Robakowski

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi filmu dokumentalnego, który opowiadać będzie o spaleniu katedry gnieźnieńskiej w styczniu 1945 roku. 

Materiał filmowy o tych wydarzeniach był realizowany w przeciągu ponad roku i obejmował spotkania ze świadkami, a także inscenizacje realizowane kilka dni temu na Wzgórzu Lecha. Dziś, w 76. rocznicę tego wydarzenia, opublikowano zapowiedź filmu, który przechodzi ostatnie etapy postprodukcji i w najbliższym czasie zostanie opublikowany w całości - wówczas również o tym poinformujemy.

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza pytacz niedziela, 24 stycznia 2021 12:23 napisane przez pytacz

  ad Gnieźniok: Tylko czy kogoś w Polsce to obchodzi?

 • Link do komentarza stary wiarus niedziela, 24 stycznia 2021 07:46 napisane przez stary wiarus

  Przy całym szacunku dla miejscowego kronikarza filmowego, on jednak nie dysponuje profesjonalną aparaturą i film stworzony przez niego, choć cenny, jednak jest amatorski i może posłużyć jako zaczątek historycznej. dokumentacji filmowej

 • Link do komentarza Gnieźniok sobota, 23 stycznia 2021 16:23 napisane przez Gnieźniok

  Niech o podpaleniu katedry przez Sowietów dowie się cała Polska!

 • Link do komentarza Pamietamy sobota, 23 stycznia 2021 11:38 napisane przez Pamietamy

  Już film dokumentalny o podpaleniu Katedry byl stworzony i swoja premierę mial w Moku w 2015 roku. Gnieźnieński Dokumentalista Bogumił Bielecki stworzyl przepiękny film z żywymi świadkami tego okrutnego zdarzenia. Również premiera miała książka o podpaleniu katedry wraz ze współautorami. Ciekawie czy autorzy tej książki mieli okazję uczestniczyć w tworzeniu tego filmu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane