Jesteś tutaj:Kultura Koncert: Łukasz Kuropaczewski i Ava Avital
czwartek, 15 października 2020 13:21

Koncert: Łukasz Kuropaczewski i Ava Avital

  mn

Zapraszamy na koncert z udziałem wyjątkowych artystów - wirtuozów muzyki klasycznej. Wstęp na wydarzenie z bezpłatnymi zaproszeniami.

18 października o godz. 16.00 w katedrze gnieźnieńskiej odbędzie się koncert, podczas którego usłyszymy wybitnych wirtuozów muzyki klasycznej. Pierwszym z nich jest gitarzysta Łukasz Kuropaczewski, profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu i Uniwersytetu der Kunste w Grazu. Drugim z nich miał być Bartłomiej Nizioł na skrzypcach, jednak jak poinformowali organizatorzy, nie będzie on mógł wystąpić. W zamian za to zaproszono do udziału innego artystę - najwybitniejszego mandolinistę na świecie Ava Avitala.

Koncert organizowany jest w ramach projektu „Z klasyką przez Polskę”. Jest to nowa inicjatywa zorganizowana przez Polski Impresariat Muzyczny działający w ramach Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego i pod jego patronatem. Całość programu finansowana jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Jednocześnie informujemy, że koncert odbędzie się w reżimie sanitarnym, który obowiązuje w żółtej strefie, gdyż najważniejsze jest dla nas Państwa bezpieczeństwo - informują organizatorzy.

Bezpłatne zaproszenia do odbioru w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Zapraszamy serdecznie!

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Marco piątek, 16 października 2020 07:26 napisane przez Marco

    W KATEDRZE JEST JAK ROZSTAWIĆ KRZESŁA BY SŁUCHACZE SIEDZIELI W ODLEGŁOŚCIACH DWÓCH METRÓW OD SIEBIE. Gorzej z możliwością takiego rozstawieniem krzeseł w MOK u . Za mała jest ta sala.

  • Link do komentarza Marek czwartek, 08 października 2020 07:21 napisane przez Marek

    Te wszystkie koncerty chyba za chwile zostaną odwołane z powodu pandemii. I te w MOK u i te w Katedrze. Ale pomarzyć zawsze można .

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane