Wydrukuj tę stronę
czwartek, 01 października 2020 13:28

Impresje teatralne smyka

  mn

"Impresje teatralne Smyka" to projekt w ramach którego planuje się realizację cyklu przedsięwzięć artystycznych mających na celu upowszechnianie wiedzy na temat Wielkopolski, jej historii, tradycji i obyczajów przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Poprzez organizację przeglądu teatralnego dla dzieci, warsztatów artystycznych dla młodzieży i "Twórczego świętowania" dla całych rodzin organizatorzy pragną upowszechniać wśród dzieci i młodzieży najbardziej Wielkopolskie obrzędy związane ze świętami Wielkiej Nocy, Świętem Niepodległości i Św. Marcinem jednocześnie zaspokajając potrzeby kulturalne mieszkańców regionu.

Przegląd teatralny będzie się odbywał w październikowe czwartki w cyklu dwa przedstawienia tygodniowo (razem 10 przedstawień,10 grup teatralnych ok 15 osób każda). Przedstawienia ze względu na pandemię będą się odbywały w przedszkolach.

Do projektu zaproszone są przedszkola z powiatu gnieźnieńskiego, które się jeszcze nie zgłosiły. Spektakle będzie oceniało profesjonalne 3 osobowe jury, a najlepsi "powalczą" o nagrodę główną przeglądu tj. aparat fotograficzny z możliwością nagrywania.

Finał i prezentację 3 najlepszych grup planuje się na 25 listopada w gnieźnieńskim Teatrze im. Aleksandra Fredry. Tu wybierze się zwycięzcę I edycji Impresji. Integralną częścią projektu będą również tematyczne warsztaty artystyczne i kulinarne, które przeprowadzi się w siedzibie PROMYKA 5 listopada 2020 r. dla dzieci i młodzieży z rodzin członków. Przekaz międzypokoleniowy upowszechni wiedzę i zapewni kontynuację najlepszych wzorców kolejnym pokoleniom mieszkańców Wielkopolski.

Otrzymane dofinansowanie Marszałka Województwa Wielkopolskiego w kwocie: 14000 zł, beneficjent PROMYK, partner MOK.