Jesteś tutaj:Kultura Gnieźnianie AD 2020 już na wystawie
poniedziałek, 28 września 2020 12:10

Gnieźnianie AD 2020 już na wystawie

  mn
Gnieźnianie AD 2020 już na wystawie źródło: BPMG / fot. Anna Farman

Wernisażem zdjęć mieszkańców Gniezna zakończył się X Festiwal Literacki "Preteksty". Fotografie i towarzyszące im historie można oglądać na placu u zbiegu ul. Chrobrego i Łubieńskiego.

W tym roku w projekcie Gnieźnianie AD 2020 swoje fotograficzne opowieści pokazali Ania Farman, Szymon Malengowski, Beata Orczykowska, Dawid Stube, Waldek Stube i Michał Wysocki. Prace ich wszystkich można oglądać właśnie w ramach cyklu "Gnieźnianie", który od kilku lat jest stałym elementem festiwalu literackiego, jakim są "Preteksty".

Każdy z autorów podszedł do tematu inaczej. Wśród światłoczułych historii miasta dominowały portrety. Znaleźli się na nich pacjenci Zakładu Opiekuńczo Leczniczego, mieszczącego się przy ul. Orzeszkowej, byli żużlowcy związani ze Startem Gniezno, pary deklarujące przyjaźń czy wreszcie Krzysztof - młody człowiek, dzielący się swoimi nietuzinkowymi pasjami.

To nie wszystkie opowieści wykonane aparatem - są też fotoreportaże. Jeden szczególnie nam bliski, bo opowiadający o bibliotecznej usłudze "Książka na telefon". Widz zajrzy także do garderoby Teatru Fredry w Gnieźnie, tuż przed spektaklem "Krótka rozmowa ze Śmiercią". Zapraszamy - wystawa do oglądania na skwerze przy pomniku św. Wojciecha. 

zdjęcia z wernisażu: Anna Farman

1 komentarz

  • Link do komentarza Redatkor poniedziałek, 28 września 2020 16:20 napisane przez Redatkor

    A Dolata ten od paliwa plus też jest ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane