Jesteś tutaj:Kultura „Tajemnice kilku kamienic” - spacer z przewodnikiem
środa, 22 lipca 2020 08:41

„Tajemnice kilku kamienic” - spacer z przewodnikiem

  mn
„Tajemnice kilku kamienic” - spacer z przewodnikiem zdjęcie nadesłane

Zapraszamy na spacer z przewodnikiem, którym jest zwiedzanie Karei - fragmentu ul. Chrobrego, po której oprowadzi wszystkich Szczun z tej części miasta.

W najbliższą sobotę 25 lipca o godzinie 16:00 Organizacja Turystyczna "Szlak Piastowski" i Szczun z Kareji zapraszają mieszkańców Gniezna oraz turystów odwiedzających miasto na niepowtarzalną okazję poznania historii, głównej ulicy miasta poprzez historię kilku gnieźnieńskich rodzin przedstawionych przez Szczuna z Kareji. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Miejsce spotkania - przy Starym Ratuszu.

Szczun z Kareji czyli Jarek Mikołajczyk – urodzony Gnieźnianin, który od dziecka gada „po naszemu” znaczy jak rasowa Pyra. O swojej miłości do fyrtli, historycznego Gniezna opowiada oprowadzając w gwarze, która jeszcze kilkadziesiąt lat temu żyła na każdym podwórku i za każdym winklem. Stara się opowiadać nie tylko o piastowskiej odległej przeszłości, ale też o latach świetności gnieźnieńskich przemysłowców i fabrykantów z przełomu XIX i XX wieku, oraz o wspaniałym okresie tuż po Powstaniu Wielkopolskim. Niekiedy mówi z przymrużeniem oka o trudnej historii i poważnych sprawach. Natężenie słów gwarowych, dostosowuje do tego co potrafią zrozumieć oprowadzani.

2 komentarzy

  • Link do komentarza p.Boguś czwartek, 23 lipca 2020 19:08 napisane przez p.Boguś

    To jest miłość Cembały!!! ...i niech Mu ją ktoś odbierze

  • Link do komentarza zaciekawiony środa, 22 lipca 2020 09:06 napisane przez zaciekawiony

    dobry pomysł na miłe i edukacyjne spędzenie popołudnia w Gnieźnie

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane