Jesteś tutaj:Kultura Nie tylko Star Wars! Konwent Fantasmagoria kusi atrakcjami!
środa, 05 lutego 2020 10:14

Nie tylko Star Wars! Konwent Fantasmagoria kusi atrakcjami!

  mn
Nie tylko Star Wars! Konwent Fantasmagoria kusi atrakcjami! zdjęcie nadesłane

Gnieźnieński Konwent Fantastyki Fantasmagoria bierze sobie do serca słowa „od fanów dla fanów”. Już po raz jedenasty organizuje bezpieczną i atrakcyjną przestrzeń spotkań, w której dzieli się pasją do fantastyki w każdej formie. Odwiedzający znajdą tam prelekcje tematyczne, warsztaty, konkursy, spotkania autorskie oraz świetnie zaopatrzony gamesroom dla miłośników gier planszowych, a także wystawy oraz mnóstwo innych atrakcji. A wszystko to w kameralnej i rodzinnej atmosferze małego konwentu, sprzyjającej nawiązywaniu nowych znajomości.

Co roku organizatorzy starają się, aby program był bogatszy, ciekawszy i dawał możliwość poznania interesujących gości i nowych punktów widzenia oraz zdobycia wiedzy z interesujących obszarów. Dlatego zadbali, aby każdy fan literatury fantastycznej – od science fiction przez fantasy aż do horroru włącznie – znalazł coś dla siebie.

Jak zwykle pojawią się konwentowi goście! Ci literaccy: Dominika i Marek Oramus, Witold Jabłoński, Jacek Inglot oraz Marcin Podlewski zainteresują prelekcjami oraz dyskusjami na tematy związane nie tylko z fantastyką, ale również kulturą i historią w ogólności. Natomiast goście cosplayowi: Ako Cosplay, Yumikasa Photography oraz Mechaniczny Kot nie tylko zaprezentują swoje stroje, ale także będą jurorami 5. Konkursu Cosplay, podczas którego będzie można zobaczyć kilkanaście wspaniałych kreacji ze świata popkultury, wykonanych własnoręcznie przez konwentowiczów.

Nie zabraknie także atrakcji dla osób zorientowanych na popkulturę czy kulturę azjatycką, z mangą i anime na czele. Dla aktywnych i preferujących rozrywki ruchowe w czasie konwentowej soboty działać będzie Arena, na której będzie można zobaczyć rozgrywki fantastycznej gry w juggera oraz walki gladiatorów bronią bezpieczną. Oczywiście skorzystać będzie można także ze stoisk oferujących fantastyczne gadżety, wziąć udział w larpach, sesjach RPG czy też spróbować swoich sił w grę Osu.

Organizatorzy zapraszają także do dwóch sal Star Wars. W pierwszej będzie można zobaczyć niezwykłe prace Krzysztofa Wilczyńskiego, który buduje dioramy, modele statków oraz droidów ze świata Gwiezdnych Wojen. Tuż obok stacjonować będą przedstawiciele Polish Garrison 501st Legion oraz Rebel Legion Eagle Base, którzy zaproponują warsztaty, mini gry oraz zaprezentują pokaźną kolekcję gadżetów z tego najpopularniejszego filmowego uniwersum.

Co ważne, wstęp na cały konwent jest bezpłatny. Oprócz bogatego programu, na uczestników czeka sala noclegowa z prysznicami w hali sportowej, sala relaksu, a przede wszystkim miła i przyjazna atmosfera oraz pomoc ze strony uczynnych wolontariuszy.

Organizatorami wydarzenia są Klub Fantastyki Fantasmagoria, Miejski Ośrodek Kultury, Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Gnieźnie.

Termin: 7-9 lutego 2020. Początek: w piątek, 7 lutego o 17.00. Program trwa nieprzerwanie, 24 godziny na dobę, aż do niedzieli, 9 lutego, do 14.00.

Miejsce: Gniezno, II Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki, ul. Łubieńskiego 3/5

Więcej informacji, szczegóły atrakcji oraz akredytacja dostępne pod:

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane