Jesteś tutaj:Kultura Seniorzy Gminy Gniezno mają już swój klub
piątek, 17 stycznia 2020 15:23

Seniorzy Gminy Gniezno mają już swój klub

 
Seniorzy Gminy Gniezno mają już swój klub fot. Rafał Wichniewicz

Grupa ponad dwudziestu starszych mieszkańców z Gminy Gniezno od dzisiaj może aktywizować się w nowej inicjatywie, powstałej na jej terenie. 

Klub Seniora Gminy Gniezno powstać mógł dzięki skorzystaniu ze środów w ramach rządowego programu Senior+. Powstał on i działać będzie w świetlicy wiejskiej na Piekarach, która jest dostosowana do organizowania tego typu przedsięwzięć. Celem jest przede wszystkim integracja starszych mieszkańców.

- Jest to kolejna inicjatywa, podejmowana na rzecz naszych seniorów z Gminy Gniezno. Stanowi to kolejny element z kalendarza imprez, które realizujemy od ubiegłego roku, kiedy to zapoczątkowaliśmy spotkania z seniorami w nowym roku, potem była też zabawa andrzejkowa. Współpracujemy w przygotowaniu oddolnych inicjatyw, które odbywają się w poszczególnych sołectwach Gminy Gniezno. Całość stanowi kompleksowe działanie na rzecz naszych seniorów - przekazała Maria Suplicka, wójt Gminy Gniezno. Klub posiada już 24 chętnych klubowiczów, ale wciąż jest jeszcze kilka miejsc dla zainteresowanych. 

- Pomieszczenia wyposażyliśmy dzięki dofinansowaniu rządowemu, a także napisaliśmy już kolejny wniosek na uzyskanie środków do samego prowadzenia Klubu Seniora. Można powiedzieć, że z niewielkim wkładem gminy, możemy realizować politykę senioralną - mówiła Maria Suplicka. W trakcie otwarcia działalności klubu odczytano list od minister Marleny Maląg, który skierowała na tę okazję na ręce wójta. Przewodniczący Rady Gminy Gniezno Mariusz Nawrocki zwrócił się do zgromadzonych, aby zachęcali innych seniorów do uczestnictwa w spotkaniach. 

Zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu po cztery godziny pod okiem Katarzyny Gąsiorowskiej i są bezpłatne. W ich ramach przewidziana jest profilaktyka zdrowotna, aktywność artystyczna, a także przewiduje się wyjazdy do kina, teatru itp. 

1 komentarz

  • Link do komentarza gminny mieszkaniec piątek, 17 stycznia 2020 18:13 napisane przez gminny mieszkaniec

    Ta gmina zaczyna żyć!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane