Jesteś tutaj:Kultura Świąteczny koncert chóru Metrum
sobota, 14 grudnia 2019 20:39

Świąteczny koncert chóru Metrum

 
Świąteczny koncert chóru Metrum fot. Rafał Wichniewicz

W muzyczną podróż po najpiękniejszych, bożonarodzeniowych kolędach, pastorałkach i pieśniach, mogli się udać słuchacze sobotniego koncertu, jaki odbył się w kościele pw. bł. Jolenty.

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, toteż repertuar wielu wydarzeń kulturalnych zaczyna powoli nawiązywać do tej tematyki. Jednym z pierwszych był koncert Chóru Mieszanego "Metrum", który odbył się 14 grudnia w świątyni na osiedlu Arkuszewo. Do kościoła pw. bł. Jolenty przybyło wielu chcących posłuchać koncertu zatytułowanego "Powitajmy Maleńkiego".

- Jest to przekrój polskich kolęd i pieśni świątecznych, a także kolęd zagranicznych, a ponadto pastorałka utrzymana w góralskim klimacie. Jest to szeroki wachlarz tego, co w kolędach jest najpiękniejsze - mówił Andrzej Cieśliński z chóru "Metrum". Zespół do występu przygotowywał się od kilku miesięcy, a cały koncert był rejestrowany - nagranie jeszcze przed świętami zostanie opublikowane w sieci.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane