Jesteś tutaj:Kultura Projekt „Komeda - złam szyfr” za nami
czwartek, 05 grudnia 2019 11:51

Projekt „Komeda - złam szyfr” za nami

  mnopr
Projekt „Komeda - złam szyfr” za nami zdjęcie nadesłane

Zakończył się kilkumiesięczny projekt artystyczny, który był finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W warsztatach przeprowadzonych dla młodzieży między 13 a 20 rokiem życia wzięło udział 10 utalentowanych muzycznie gnieźnian. Nie trwały one długo, ale ich zamiarem było uposażyć uczestników projektu w wiedzę o Krzysztofie Komedzie Trzcińskim - zapoznać z charakterystyką jego działań w obszarze muzyki filmowej, a następnie przygotować koncert. Występ, którego efekty mogli usłyszeć gnieźnianie pod koniec listopada w odnowionej auli Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka", zgromadził liczną publikę. 

Projekt zakładał także współpracę z wybitnymi muzykami tworzącymi unikatowy kwartet smyczkowy. Zaaranżowane specjalnie na ten koncert utwory Krzysztofa Komedy oraz wykonanie koncertu wiolonczelowego F. Dotzauera zapewne dla słuchaczy był doświadczeniem nietuzinkowym. 

Fundacja Przestrzeń jest niezmiernie wdzięczna za atmosferę, jaka wytworzyła się w trakcie całego projektu, jak i koncertu Komeda-złam szyfr.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane