Jesteś tutaj:Kultura Świąteczny jarmark wystartował
środa, 04 grudnia 2019 17:57

Świąteczny jarmark wystartował

 
Świąteczny jarmark wystartował fot. Rafał Wichniewicz

W środowy wieczór tłumy gnieźnian pojawiły się na głównym placu miasta na oficjalnym uruchomieniu choinki oraz Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Zgodnie z planem, od południa stoiska oraz food trucki były otwarte i przyjmowały pierwszych klientów, a mimo obaw co do aury, jaka panowała jeszcze poprzedniego wieczoru, tym razem zapowiadało się iż będzie pogodnie. To zapewne sprawiło, że o godzinie 17, kiedy to zaplanowane zostało uruchomienie światełek na choince, na Rynku pojawiło się wiele osób - przede wszystkim rodziców z dziećmi, dla których to przygotowano sporo atrakcji - m.in. zjeżdżalnię, karuzelę oraz samochodziki elektryczne. Wszystkie atrakcje będą dostępne w kolejnych dniach aż do niedzieli. 

1 komentarz

  • Link do komentarza senior środa, 04 grudnia 2019 19:07 napisane przez senior

    Neopoganie wyparli chrześcijańską tradycję tak skutecznie, że nawet katolicy nie różnią się już od protestantów i niewierzących w sposobie przeżywania Adwentu. Polska też jest areną postępującej komercjalizacji świąt, co widać w galeriach handlowych i na przykładzie coraz popularniejszych jarmarków otwieranych nie wiedzieć czemu już u progu Adwentu! W miarę ubywania wiernych chrześcijan przybywa zadłużonych konsumentów. Radość czekania na Zbawiciela wypierają grudniowe uciechy. Nie ma misterium ani duchowego piękna. Nie ma zapachu pierników pieczonych po domach, a o świcie niewielu spieszy na Roraty…

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane