Jesteś tutaj:Kultura Komeda - złam szyfr
wtorek, 19 listopada 2019 08:20

Komeda - złam szyfr

  mn
Komeda - złam szyfr zdjęcie nadesłane

W najbliższy poniedziałek w auli Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych przy ul. Poznańskiej odbędzie się koncert utworów Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego, pisanych do polskich i zagranicznych filmów. 

Przypadająca w tym roku 50. rocznica śmierci tego wybitnego kompozytora była jednym z głównych powodów, dla których Fundacja podjęła się działania. 

Przygotowane przez uczestników warsztatów "Komeda - złam szyfr" piosenki to motywy między innymi z filmów  Nóż w Wodzie, Dwaj ludzie z Szafą, Dziecko Rosemary. Wśród wokalistów pojawią się znane ze wcześniejszych działań fundacji głosy, ale są także debiutanci. W zaledwie kilkanaście godzin przygotowali adaptacje niecodzienne, a tym samym poznali twórczość jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej. 

Komeda kojarzący się głównie z jazzem, tym razem pokazany będzie w aranżacjach klasycznych, rozpisanych na kwartet smyczkowy. Zapraszamy 25 listopada o godzinie 19 do auli szpitalnej na to niezwykłe wydarzenie. 

Działanie zostało dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane