Jesteś tutaj:Kultura Marszałek na znaczku i kartce pocztowej
środa, 30 października 2019 10:33

Marszałek na znaczku i kartce pocztowej

 
Marszałek na znaczku i kartce pocztowej fot. Rafał Wichniewicz

Z okazji setnej rocznicy wizyty marszałka Józefa Piłsudskiego w Gnieźnie, w siedzibie Informacji Turystycznej otwarta została mała wystawa filatelistyczna poświęcona naczelnikowi.

Kilka dni temu minęło sto lat od dnia, w którym Józef Piłsudski przybył na krótką wizytę do Gniezna. W trakcie swojego pobytu w Grodzie Lecha, naczelnik odwiedził katedrę gnieźnieńską, gdzie się pomodlił, a następnie gościł u abpa Dalbora, Prymasa Polski. 

Z tej też okazji, w siedzibie Informacji Turystycznej w Starym Ratuszu otwarta została wystawa filatelistyczna, dotycząca tej wyjątkowej w historii Polski postaci: - Są to materiały filatelistyczne z marszałkiem Józefem Piłsudskim, wydane w 150. rocznicę urodzin, a także kartki wydane wydane z okazji rocznicy Cudu nad Wisłą. Są również znaczki przedwojenne, od pierwszego znaczka wydanego w 1919 roku - Sejm Ustawodawczy z Paderewskim i Piłsudskim - przekazał Wojciech Śmielecki, autor wystawy i filatelista. Wśród prezentowanych materiałów są też banknoty. Wystawę można oglądać w najbliższym czasie - zapraszamy!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane