Jesteś tutaj:Kultura Sentymentalna podróż z Wandą Chotomską - projekt zainaugurowany
czwartek, 17 października 2019 17:07

Sentymentalna podróż z Wandą Chotomską - projekt zainaugurowany

  mn
Sentymentalna podróż z Wandą Chotomską - projekt zainaugurowany zdjęcie nadesłane

Projekt "Sentymentalna podróż z Wandą Chotomską" zainaugurowano, w obecności organizatorów, wystawą czasopism dla dzieci i młodzieży "Rosnę z pismem".

Dzięki uprzejmości Biblioteki Raczyńskich z Poznania do 9 listopada br. można cofnąć się w czasie i zobaczyć takie czasopisma jak: Miś, Płomyk, Świerszczyk i Świat Młodych wydawane w latach 1960-1980. Dodatkowo na ekspozycji znalazły się: Młody Technik, Mój Spot, Jestem i wiele innych wspołczesnych pism dla małych i dużych. Ciekawostką jest czasopismo z 1916 roku Für unsre Kinder, które udostępnił Krzysztof Stasiewski ze Stowarzyszenia Internowani.pl.

Pierwszymi zwiedzającymi wystawę byli uczniowie drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Gnieźnie. Dzieci miały okazję stworzyć własne pismo na zajęciach edukacyjnych. Nadały mu tytuł Kropelka i zamieściły w nim wiersze Wandy Chotomskiej, która zadebiutowała w tygodniku Świat Młodych w 1949 roku.

Wystawa "Rosnę z pismem" jest jednym z działań projektu "Sentymentalna podróż z Wandą Chotomską" finansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Jego organizatorami są: Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne PROMYK Gniezno i Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane