Jesteś tutaj:Kultura Warsztaty otwarte o dostępności kultury w Starym Ratuszu
czwartek, 17 października 2019 08:43

Warsztaty otwarte o dostępności kultury w Starym Ratuszu

  mnopr
Warsztaty otwarte o dostępności kultury w Starym Ratuszu zdjęcie nadesłane

W ostatnią sobotę miesiąca odbędzie się działanie szczególnie nam bliskie w myśleniu o rzeczywistej dostępności kultury dla wszystkich jej odbiorców.

26 października, w sobotę, w godz. 10.00-15.00 Stary Ratusz w Gnieźnie, filia Miejskiego Ośrodka Kultury, zaprasza na bezpłatny i otwarty warsztat „Osoby z niepełnosprawnościami - refleksja nad potrzebami”. Działanie odbywa się w ramach partnerstwa z Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!”, w cyklu warsztatów realizowanych w instytucjach partnerskich „Warsztaty otwarte w regionie”, którego operatorem na Wielkopolskę jest Centrum Praktyk Edukacyjnych w poznańskim CK Zamek.

Warsztat w Starym Ratuszu prowadzi Sławek Florkowski z Fundacji Polska Bez Barier - instruktor aktywnej rehabilitacji, trener prowadzący warsztaty uwrażliwiające na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Porusza się na wózku w wyniku wypadku na motocyklu. Trenuje rugby na wózkach, nurkuje, podróżuje.

Podczas spotkania uczestnicy będą się skupiać na odczarowaniu niepełnosprawności i uwrażliwianiu w tym temacie. Zajmą się problematyką ewakuacji osób z niepełnosprawnością, jak i również zaprezentowany zostanie sprzęt potrzebny podczas zagrożenia życia. Duży nacisk położony zostanie na doświadczanie niepełnosprawności poprzez wykorzystanie specjalistycznego sprzętu - wózki i kule, które podczas poruszania się pomogą w zmianie perspektywy i spojrzenie od strony osoby z niepełnosprawnością ruchu. W trakcie warsztatów wykorzystane zostaną ochronniki słuchu (słuchawki) w komplecie z zatyczkami, co symuluje niepełnosprawność słuchu. Doświadczania osoby z niepełnosprawnością wzroku postarają się pokazać po przez zasłanianie oczu i poruszaniu się przy pomocy białej laski po przestrzeniach w budynku. Po teoretycznej części wprowadzającej zawsze następuje część praktyczna, a po wszystkim krótkie omówienie. Oprócz tego, będzie dużo informacji np. na temat dostępnych wydarzeń na przykładzie Orange Warsaw Festiwal oraz wiele ciekawych zdjęć z brawurowo wykonanych projektów architektonicznych. Poza wszystkim wymienionym gwarantowana jest także znakomita zabawa połączona z nauką!

Do udziału w warsztacie zapraszamy serdecznie:

- nauczycieli i nauczycielki,

- animatorów i animatorki,

- edukatorów i edukatorki,

- urzędniczki i urzędników,

- osoby poszukujące inspiracji do lokalnych działań.

Udział w warsztacie jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy wysyłać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osobą do kontaktu ze strony Starego Ratusza jest Marta Karalus-Kuszczak.

"Warsztaty otwarte w regionie" to cykl warsztatów realizowanych w instytucjach partnerskich programu "Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!".

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury, Miasta Poznań i Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Program "Bardzo Młoda Kultura: Wielkopolska!" jest realizowany przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane