Jesteś tutaj:Kultura Warsztaty fotograficzne w CK eSTeDe
wtorek, 10 września 2019 15:29

Warsztaty fotograficzne w CK eSTeDe

 
Warsztaty fotograficzne w CK eSTeDe fot. Rafał Wichniewicz

Centrum Kultury "Scena To Dziwna" zaprasza na zajęcia z wiedzy o fotografii, które po przerwie odbywać się będą w nowej siedzibie tej instytucji przy ul. Wrzesińskiej.

Warsztaty fotograficzne odbywać się będą co tydzień w środy w siedzibie CK eSTeDe, które to mieści się od początku września na dworcu Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej. Podczas spotkań, które skierowane są szczególnie do młodych uczestników, dopiero stawiających swoje kroki w nauce robienia zdjęć, będzie okazja poznać techniki oraz zasady, jakie obowiązują każdego fotografa.

Warsztaty odbywać się będą od godziny 18.00 do 19.30 w sali dworca przy ul. Wrzesińskiej 2. Zajęcia poprowadzą Przemysław Degórski i Krzysztof Ślachciak.

Zapisy na warsztaty w Centrum Kultury „Scena to dziwna” lub pod nr tel. 61 424 07 71 i 61 424 07 72. Można też przyjść na pierwsze spotkanie, zaplanowane na środę 11 września. Zajęcia są bezpłatne.

Wrzesień

11.09.2019 – prowadzący Krzysztof Ślachciak – „Zrób dobre zdjęcie wszystkim – kompozycja w fotografii”.

18.09.2019 – prowadzący Krzysztof Ślachciak – „Ogarnij aparaty – ustawienia aparatu bez tajemnic”.

25.09.2019 – prowadzący Przemysław Degórski – „Przyroda w kadrze”.

Październik

02.10 2019 – prowadzący Krzysztof Ślachciak – „Tworzywo fotografa – światło i oświetlenie”.

09.10.2019 – prowadzący Przemysław Degórski – „Świat pod lupą – fotografia makro”.

16.10.2019 – prowadzący Krzysztof Ślachciak – „Wyraź się fotografią i zostań artystą”.

23.10.2019 – prowadzący Przemysław Degórski – „Przyrodniczy pejzaż”.

30.10.2019 – prowadzący Przemysław Degórski – „Po zmroku – fotografia nocna”.

Przemysław Degórski – członek zarządu Okręgu Wielkopolskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Wieloletni instruktor fotografii. Z wykształcenia biolog i chemik. Z racji przyrodniczych zainteresowań najchętniej fotografuje piękno natury, ale nie stroni również od innych tematów. Laureat wielu konkursów fotograficznych. Podczas warsztatów  zatytułowanych „Przyroda w kadrze” instruktor wprowadzi uczestników w tajniki fotografii przyrodniczej.

Krzysztof Ślachciak – artysta fotograf, członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Prowadzi warsztaty i plenery fotograficzne. Do tej pory prezentował swoje prace podczas blisko 40 wystaw i wydarzeń fotograficznych zarówno w kraju jak i za granicą. W eSTeDe poprowadzi zajęcia z fotografii kreatywnej. Program zajęć ukierunkowany jest przede wszystkim na indywidualny rozwój kreatywności. Uczestnicy podczas zajęć poznają podstawy kompozycji fotograficznej, mechanikę działania światła naturalnego i oświetlenia sztucznego, w tym oświetlenia studyjnego, poznają zasady działania aparatu fotograficznego oraz dzieła wybranych przedstawicieli fotografii artystycznej. Zajęcia zakończą się wystawą fotografii on-line. Do uczestnictwa w zajęciach nie jest wymagany sprzęt fotograficzny, wystarczy smartfon.

Zapisy na warsztaty w Centrum Kultury „Scena to dziwna” lub pod nr tel. 61 424 07 71 i 61 424 07 72. Zajęcia są bezpłatne.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza ? wtorek, 10 września 2019 16:18 napisane przez ?

    CK eSTeDe do tego starego budynku a były dyrektor na stanowisko do Urzędu Miasta ? No chyba ktoś sobie z nas jajca robi ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane