Jesteś tutaj:Kultura Koncerty dla dzieci na Latarni
środa, 21 sierpnia 2019 10:36

Koncerty dla dzieci na Latarni

  mn
Koncerty dla dzieci na Latarni zdjęcie nadesłane

Latarnia na Wenei zaprasza na koncerty i warsztaty muzyczne kierowane tym razem do dzieci. Dla najmłodszych wystąpią Czereśnie, Jerz Igor a warsztaty poprowadzi Asi Mina. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny!

Po szeregu koncertów dla dorosłych, Stowarzyszenie „Ośla Ławka” z końcem sierpnia zaprasza na kilka wydarzeń muzycznych kierowanych do dzieci. 22 sierpnia o 16:30 zapraszamy małych i dużych na koncert wspaniałych Czereśni! Muzycy znani z zespołu HAŃBA!, który zagra tego samego dnia o 20:30, zaprezentują program przeznaczony dla najmłodszych. Koncert odbywa się dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Gniezna.

Dzień później 23 sierpnia ruszają dwudniowe warsztaty muzyczne dla dzieci z artystką, pedagożką i animatorką Joanną Bronisławską, scenicznie znaną jako Asi Mina, po których uczestnicy zagrają wspólny koncert. Zajęcia odbędą się 23 (godz. 17.00) i 24 sierpnia (o godz. 11.00). Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Prowadząca pisze o warsztatach, że „naszym tłem będą dźwięki. W piątek i w sobotę będziemy słuchać, grać, śpiewać... Spróbujemy wsłuchać się w siebie - bo to najciekawsze, ale także w to co nas otacza.” W niedzielę, na zakończenie uczestnicy zagrają wspólny koncert, który będzie efektem dwudniowych poszukiwań. Warsztaty odbywają się w ramach dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu "Kultura-interwencje 2019", a koncert niedzielny odbędzie się dzięki wsparciu z budżetu Miasta Gniezna.

W poniedziałek 26 sierpnia o godzinie 17:00 wystąpi Jerz Igor z Warszawy. Jerz Igor to Igor Nikiforow i Jerzy Rogiewicz - muzyczny duet znany z niezliczonej liczby zespołów. O swoim projekcie mówią tak: "naszym marzeniem było nagranie płyty dla dzieci, która traktowałaby małych odbiorców poważnie, brzmiącej bogato, nagranej wyłącznie na prawdziwych instrumentach. Takiej, której z radością słuchalibyśmy razem z dziećmi". Koncert odbywa się dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury w ramach projektu "Kultura-interwencje 2019".

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane