Jesteś tutaj:Kultura Odpoczynek nad jeziorem Lednica
czwartek, 22 sierpnia 2019 15:22

Odpoczynek nad jeziorem Lednica

  Artykuł sponsorowany
Odpoczynek nad jeziorem Lednica zdjęcie nadesłane

Siedzisz w mieście, słuchając szumu samochodów i zastanawiasz się gdzie i jak odpocząć, odetchnąć od obciążeń pracy i życia w mieście, zregenerować się na łonie natury? Jeśli mieszkasz w Gnieźnie, odpowiedź jest prosta, choć może nie dla wszystkich oczywista.

W odległości jedynie 15 km od Gniezna i 40 km od Poznania znajduje się Biwak Lednica – urokliwe i przestronne miejsce położone nad niezwykle czystym jeziorem Lednica. Na powierzchni prawie czterech hektarów, znajduje się przestrzeń do rozbicia namiotów, postawienia kampera albo przyczepy oraz całe niezbędne zaplecze: sanitariaty, kuchnia, stoły pod wiatą, skrzynki elektryczne. Znajdziemy tutaj też palenisko na ognisko i na grilla, miejsce do gry w piłkę nożną, siatkówkę, kometkę itp. Na terenie znajduje się też kameralna dzika plaża, na której można przyjemnie spędzić czas nad wodą, kąpiąc się w czystym jeziorze lub skorzystać z możliwości wypożyczenia kajaków.

Najbardziej charakterystycznym punktem na Biwaku Lednica jest ogromny, drewniany wigwam, w którym można rozpalić ognisko lub zorganizować biesiadę. Kolejnym ciekawym miejscem jest amfiteatr, gdzie mogą się odbyć koncerty, występy czy kino plenerowe.

Biwak Lednica to idealne miejsce na wypoczynek dla rowerzystów, motocyklistów, miłośników sportów wodnych, amatorów błogiego lenistwa, a na dodatek miejsce niezwykle przyjazne zwierzętom. Jest to też świetna baza wypadową na wycieczki piesze, rowerowe i samochodowe. W okolicy znajduje się m.in. Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, skansen w Dziekanowicach czy Drewniane Zabytki Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Wyruszając z Biwaku Lednica można wybrać się na przykład na wycieczkę rowerową czerwonym szlakiem prowadzącą m.in. wzdłuż zachodniego brzegu jez. Lednica i umożliwiającą poznanie najważniejszych zabytków związanych z początkami Państwa Polskiego. Na polu namiotowym jest możliwość wypożyczenia rowerów.

Cała przestrzeń jest świetnie zagospodarowana, jest tu czysto i estetycznie. A dzięki niezwykle otwartym życzliwym gospodarzom tego miejsca panuje tu swobodna i przyjazna atmosfera, która sprzyja odpoczynkowi. Większość osób, które odwiedziły choć raz Biwak Lednica, wraca tu ponownie żeby regenerować siły, a Ci którzy wpadają na jedną noc, zwykle zostają na dłużej.

Więcej na temat tego miejsca dowiecie się na stronie internetowej: http://biwaklednica.pl oraz facebooku https://www.facebook.com/biwaklednica/

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Przemo czwartek, 22 sierpnia 2019 19:17 napisane przez Przemo

  Byłem Wt/Śr 20/21 sierpnia 2019 i jestem tym miejscem zauroczony! Trafiłem zupełnym przypadkiem i gdy się rozejrzałem wiedziałem, że jeszcze tu wrócę. Gorąco polecam wszystkim ceniącym ciszę i spokój. Pozdrowienia dla opiekuna pola i kotów.

 • Link do komentarza biwakowicz wtorek, 20 sierpnia 2019 08:56 napisane przez biwakowicz

  Szkoda, że wcześniej nie wieddziałem o tym miejscu. Właśnie wróciliśmy znad morza, a czasami przydałoby się przyjecha ć gdzieś bliżej. Może się jeszcze uda w tym roku

 • Link do komentarza Bias43 piątek, 16 sierpnia 2019 13:32 napisane przez Bias43

  Jeździmy tam od 3 lat i naprawdę takiego pięknego miejsca z tak rozbudowana infrastruktura jest ciężko w Polsce znaleźć. A właściciel Bruno jest bardzo miłym i sympatycznym człowiek. Polecam z całego serca.

 • Link do komentarza Maciej środa, 14 sierpnia 2019 22:57 napisane przez Maciej

  Byłem, widziałem, wrócę. Cisza, spokój. Na miejscu wszystko co jest potrzebne do udanego campingu. Prowadzący biwak przyjaźni i pomocni.

 • Link do komentarza Ania środa, 14 sierpnia 2019 22:36 napisane przez Ania

  Wow. Tam wygląda bosko. Nigdy nie słyszałam o tym miejscu. Chyba wyciągnę swój namiot że strychu.

 • Link do komentarza humanista środa, 14 sierpnia 2019 21:40 napisane przez humanista

  Proszę o cennik. Polecę znajomym.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane