Jesteś tutaj:Kultura Piąta edycja festiwalu grajków za nami
poniedziałek, 12 sierpnia 2019 16:38

Piąta edycja festiwalu grajków za nami

 
Piąta edycja festiwalu grajków za nami źródło: UM / Królewski Festiwal Artystyczny

Piąta edycja „Grajków” dostarczyła gnieźnianom kilkunastu wciągających występów – zarówno na ulicach i w parkach Gniezna, jak i wieczorem, już na kameralnej scenie zlokalizowanej na Rynku.

Po raz kolejny na ulicach centrum miasta odbył się Festiwal Grajków Ulicznych "Po drodze". Przy tej okazji na chodnikach, alejkach, ścieżkach i skwerach wybrzmiewała muzyka - niekiedy własnego autorstwa, a w innych przypadkach zapożyczona. Nie zabrakło też instrumentalnych improwizacji, które również wzbudzały zainteresowanie zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Pośród artystów, którzy tego roku odwiedzili Pierwszą Stolicę Polski, oprócz „stałych bywalców”, takich jak Marek Motyka czy autor nieoficjalnego hymnu imprezy, Janusz „Cybul” Skwira, pojawili się także Zagi, Agata Karczewska, Gadabit, C-zet oraz znany m.in. z telewizyjnych programów „Mam talent!” czy „Must be the Music”, duet Bucket Guys. Dwa festiwalowe dni wieńczyły koncerty, które odbywały się już w jednym miejscu, tradycyjnie na Rynku.

Zdjęcia: Królewski Festiwal Artystyczny

2 komentarzy

  • Link do komentarza przyjezdny wtorek, 13 sierpnia 2019 08:01 napisane przez przyjezdny

    Szkoda Naszej Kasy na tę imprezę

  • Link do komentarza mieszkanka Gniezna poniedziałek, 12 sierpnia 2019 22:27 napisane przez mieszkanka Gniezna

    Nie wstyd panie prezydencie takie tło, jak ten porysowany kiosk na Kilińskiego i brudne szafki energetyczne? Ja wiem, ze to do Miasta nie należy, ale Pan, jako gospodarz (?) miasta powinien zadbać, by takich "kwiatków" w pierwszej stolicy Polski nie było. Nam wstyd, a Panu nie?
    I przy okazji, czy nie rażą Pana te uschłe drzewa w parku Kościuszki, na które musi Pan codziennie spoglądać z okien urzędu, którym Pan kieruje? Pana to nie razi? Bo nas, mieszkańców tak i to bardzo.
    Poza tym, jako nieżywe są bardzo osłabione i nie daj Boże większej wichury, jak się przewrócą na człowieka!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane