wtorek, 17 kwietnia 2018 11:03

Znamy gwiazdy tegorocznego KFA!

 
Znamy gwiazdy tegorocznego KFA! archiwum redakcji

Zaprezentowano koncertowy repertuar tegorocznego Królewskiego Festiwalu Artystycznego - przed gnieźnianami wystąpi kilku znanych muzyków i zespołów.

KFA 2018 zapowiada się wyjątkowo dla mieszkańców Pierwszej Stolicy Polski - w tym roku zaplanowanych zostało pięć dużych koncertów plenerowych, w ramach których wystąpi kilka postaci znanych z rodzimej sceny muzycznej. 

Już 14 czerwca w Gnieźnie wystąpi Shakin' Dudi, czyli Ireneusz Dudek, polski kompozytor, wokalista, harmonijkarz, reprezentant muzyki bluesowej, którego występ otworzy tym samym tegoroczny KFA.

W ramach Dni Gniezna, które odbędą się 13-14 lipca, w Grodzie Lecha wystąpi Enej oraz Natalia Nykiel. Na zakończenie KFA, tj. 1 września pojawi się raper O.S.T.R., a dzień później wystąpi Grzegorz Hyży.

Wspomniane powyżej duże koncerty to nie wszystko, a podczas KFA na mieszkańców czekać będzie także kilkadziesiąt imprez rozłożonych na 12 letnich weekendów. Pełen program tegorocznego KFA poznamy na początku maja.

34 komentarzy

 • Link do komentarza miro piątek, 24 sierpnia 2018 14:19 napisane przez miro

  a kiedy na kfa bedzie DŻEM

 • Link do komentarza humanista sobota, 21 kwietnia 2018 19:49 napisane przez humanista

  "To tak jakby nikt nie miał w domu TV " - sobota, 21 kwietnia 2018 08:42 napisane przez EagleEye
  I to jest argument:) człowieka z pilotem w dłoni.
  Nie będę komentował (Macierewicz, to jest pikuś)Współczuję tylko.

 • Link do komentarza abc sobota, 21 kwietnia 2018 19:07 napisane przez abc

  Jednak w całym twoim ubrychtaniu nie proponujesz nic w zamian o co prosiłem. Jeżeli byś coś zaproponował podyskutowali byśmy merytorycznie. A tak wykazujesz tylko swoją jałowość intelektualną przyprawioną szczyptą populizmu i garścią bezradności. Pytam jesszcze raz ciebie i kompana od klawiatury fiszera. Co proponujecie? Na razie w temacie artykułu kompletny brak treści. Zero argumentów. Jeżeli bawi ciebie dyskusja o zadaniach miasta. Cóż.... Niech ocenią inni.

 • Link do komentarza EagleEye sobota, 21 kwietnia 2018 16:48 napisane przez EagleEye

  @abc ty tak na powaźnie czy z sarkazmem :-)
  Obowiazek wydawania prawie 50 tyś na "gwiazdke TVN-u" jaka jest ta dziewczynka Nykiel.A chodniki przy Pl.Piłsudskiego czy nawierzchnia na ul.Jeziornej to nie obowiazek samorządu. Jestem na weekend rozwalony i ubrwchtany po pas z komentarza @abc

 • Link do komentarza abc sobota, 21 kwietnia 2018 12:25 napisane przez abc

  Tacy ludzie jak fiszer i EE vel elemeledutki vel kilka innych nicków nie rozumieją zadań, które nakłada na samorząd gminny ustawa. Są to między innymi zadania w zakresie sportu i kultury. Oczywiście moźna nie robić nic, jak wy. Poprzez imerezy kulturalne i sportowe pogłębia się więź wspólnoty samorządowej, ale również dostarcza mieszkańcom oczekiwanej rozrywki. Jeżeli ktoś, tak jak panowie nie czuje wyżej wskazanych potrzeb nie musicie w tym uczestniczyć. Ale mieszkańcy oczekują od lokalnej władzy realizacji właśnie takich zadań. Nie samą pracą człowiek żyje. Jedni uwielbiają być internetowymi pisarzami, inni mają trochę szersze horyzonty. Zobaczycie zresztą ilu ludzi będzie się bawić na koncertach i w strefie kibica. A nawet gdyby to było niewiele warto dla nich coś organizować. Taki jest obowiązek miasta. Wybór wykonawców zawsze jednym się podoba, innym nie. Trzeba jednak obiektywnie oddać że organizatorzy starają się zapewnić różnorodność. A w kwestii kosztów. Nie odbiegają one od kosztów ponoszonych przez inne samorządy na podobnego typu imprezy. Także apeluję do panów o zaprzestanie taniego, infantylnego, wręcz populistycznego krytykanctwa, motywowanego bądź to względami politycznymi, bądź osobistymi i przedstawienie swojej oferty kulturalnej i sportowej dla mieszkańców. Zobaczymy czy wytrzyma krytykę.

 • Link do komentarza EagleEye sobota, 21 kwietnia 2018 08:42 napisane przez EagleEye

  @Piotr Fischer mnie bardzo też ciekawi ile szanowny UM wydał pieniędzy na ''licencje'' pokazywanie w tzw. Strefie Kibica MŚ w piłce nożnej. Dwa lata temu była to nie mała sumka ale jakoś się to po kościach rozmyło choć prosiłem radnych aby ten temat ''drąży;i''. Tu też może być ciekawa sumka jak na tzw/ szopki dla gawiedzi wydaje się lekką ręka pieniądze mieszkańców. To tak jakby nikt nie miał w domu TV i jak to przy wczorajszej imprezie przedszkolaków przy MOK-u zostało wygłoszone iż ''zmierza do nich w garniturze najważniejsza osoba w tym mieście'' z wymienieniem imienia i nazwiska,gdzie nawet dzieci z przedszkola już się doktrynuje. Pech chciał że słyszałem to osobiście na własne uszy

 • Link do komentarza Radek sobota, 21 kwietnia 2018 08:42 napisane przez Radek

  Szkoda, że w magistracie zatrudnia się osoby bez kwalifikacji, ściemniaczy - wystarczy wejść do budynku i usiąść na 30 min. przy pokoju 13 i obserwować, to można zauważyć jak pracują nieroby i odmieńcy. A jak się wejdzie tak nagle do jakiegoś biura, to wszyscy w komórkach. I to za pieniądze podatników.

 • Link do komentarza humanista sobota, 21 kwietnia 2018 07:06 napisane przez humanista

  Jakich artystów Panowie Koneserzy zaakceptowali by ?
  Przypominam że, Fogg, Villas, Prince, Jackson nie żyją.
  Zaś Geppert, Eleni możliwe, że wystąpią nieopodal.
  Kto i za ile wypełniłby wasze zmysły bez zastrzeżeń?

 • Link do komentarza ciekawski piątek, 20 kwietnia 2018 22:23 napisane przez ciekawski

  Lekceważenie mieszkańców jest karygodne. W przypadku braku odpowiedzi proszę wezwać ponownie i jeżeli nadal będzie jej brak, to zostaje Sąd Administracyjny. Wyrok jak znalazł przed nadchodzącymi wyborami!

 • Link do komentarza Piotr Fischer piątek, 20 kwietnia 2018 17:04 napisane przez Piotr Fischer

  Do EagleEye - złożyłem wniosek o udostępnienie informacji publicznej, dotyczący kosztów tegorocznego KFA. Jestem ciekawy odpowiedzi czystego jak łza i przejrzystego jak szkło Tomasza Budasza. Z innych ciekawostek UM - 400 000 zł poszło z pieniędzy podatników na klub żużlowy Start Gniezno - zadłużenie miasta wzrasta - o ile wzrośnie po wizytach 'gwiazd" na KFA ?????

 • Link do komentarza EagleEye piątek, 20 kwietnia 2018 08:50 napisane przez EagleEye

  Podbijam temat bo widze ze jak zadałem konkretne pytanie "ile pan Grzegorz Hyźy" otrzyma za koncert" jakoś nikt z "dzieci dzialu PR" mi nie odpisał a jedynym wobec mnie przytykiem do mej osoby był czas pisania postow i inne niegrzeczne epitety. Ponawiam zapytanie ile bedzie kosztował ten koncert tego pana ???

 • Link do komentarza Tomasz czwartek, 19 kwietnia 2018 00:13 napisane przez Tomasz

  Czy naprawdę jest tak ciężko porównać sobie co się zmieniło za p. Tomka Budasza ? Głupi widzi różnice sprzed lat. A jeśli macie zamiar wygrać te wybory ciągle straszac prokuraturą i nowa władza to choćbyscie mieli złoty środek na wszystko i cudowny plan uzdrowienia całego świata to już Wam dziękuję. Bo ja tu nie widzę np innych rozwiązań z waszych stron. Tylko wieczne pogrozki przytyki wysmiewania itp. Ja naprawdę się dziwię ze nikt Wam sprawy sądowej nie wyprowadzi bo mnie już by nerwy puściły. Ale kiedyś ktoś mądry powiedział " nie wchodź z głupim w polemikę bo ściągnie Cię do swojego poziomu"

 • Link do komentarza humanista środa, 18 kwietnia 2018 20:50 napisane przez humanista

  EagleEye/ Proszę mnie i innym powiedzieć z którym z bohaterów filmu EagleEye Pani/ Pan utożsamia się?

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 18 kwietnia 2018 20:24 napisane przez mieszkaniec

  TB wygra pod jednym warunkiem. Że PO, ktorej jest fanem nie pojdzie do wyborow z .N zwaną Nowoczesną. Ta skandaliczna organizacja przynoszaca tylko wstyd Polakom i w kraju i za granicą powinna zostac przez polskich patriotów zmieciona z przestrzeni publicznej raz na zawsze. A jej przedstawiciele powinni być towarzysko izolowani z choćby tylko za walkę z ludzkim życiem, które samo o to walczyćjeszcze nie potrafi.

 • Link do komentarza abc środa, 18 kwietnia 2018 17:32 napisane przez abc

  Panie fiszer twoja opinia jest bez znaczenia i nikogo nie interesuje. Nie masz i nigdy nie będziesz miał wpływu, nawet najmniejszego na nasze Gniezno. Ktoś kto nie odróżnia obywatelstwa Polski od obywatelstwa powiatu nie wymyśli niczego sensownego poza mitomanią i bajkopisarstwem.

 • Link do komentarza Parq środa, 18 kwietnia 2018 15:35 napisane przez Parq

  EagleEye, to nieprawdopodobne ile w Tobie złości i frustracji. Czytając Twoje komentarze a szczególnie odpowiedzi na inne widać jak bardzo nie możesz znieść sukcesów Tego prezydenta. Zastanawiam się czy masz jakieś prywatne urazy, a może kompleksy jakieś... czy to chora ideologia,że jak ktoś ma legitymację PO to od razu jest zły bo tylko z PiS są idealni. Naprawdę uważasz, że TB nie wygra następnych wyborów? Nie rozmawiasz z ludźmi o innych poglądach? Starasz się nie słuchać, nie wypada - rozumiem. A z kim ma przegrać? Z Tobą? Spróbuj, przecież masz szansę. A może z demagogicznym frustratem Piotrem Fischerem? Proponuję kupić przed wyborami dużo środków na ból głowy...

 • Link do komentarza Piotr Fischer środa, 18 kwietnia 2018 13:40 napisane przez Piotr Fischer

  Królewski Festiwal Artystyczny jest niewątpliwie imprezą, która zaistniała w mieście Gnieźnie. Można podchodzić do niej z bezkrytycznym entuzjazmem lub próbować ją modernizować. Ja zaliczam się do tej drugiej grupy. Gnieznu zadłużonemu do rozmiarów niebotycznych nie jest potrzebne wydawanie dziesiątków, a może i nawet setek tysięcy złotych na występy tzw. "gwiazd", bo jak słusznie zauważył kapusta pawel, "gwiazdy" się cenią i za darmo nie zagrają, nawet jak są z Gniezna. Warto byłoby zatem rozważyć koncepcję występów i zarazem promocji zespołów muzycznych z terenu powiatu gnieźnieńskiego, które jak przypuszczam zagrałyby za darmo lub co najwyżej za symboliczna złotówkę.Korzyść z powyższej propozycji byłaby obustronna. Zapewniam, ze nowe władze Królewskiego Stołecznego Miasta Gniezna będą musiały długo sprzątać Stajnię Budasza i liczyć się będzie każda zaoszczędzona złotówka.

 • Link do komentarza EagleEye środa, 18 kwietnia 2018 13:26 napisane przez EagleEye

  @Hans no to sie pochwal ile ten pan otrzyma za koncert. Nie dziwie sie ze nie pamietasz bo to w PO normalne ze albo sie nie pamieta albo sie kogoś nie zna :-) To akurat partia matka was nauczyła idealnie. Ja pamietam dobrze iz byl to grant od szefa Magistratu

 • Link do komentarza EagleEye środa, 18 kwietnia 2018 11:03 napisane przez EagleEye

  @Komar @Hans i inne "dzieci działu PR" tutejszego UM do roboty to moze wy chodzicie bo wszyscy inni chodza do pracy. Co ma piernik do wiatraka o ktorej pisze komentarze to po pierwsze po drugie szanowny @Kapusta Paweł to tylko chyba wam w UM sie to "sni" ze obecny szef Magistratu moze wygrac wybory. Wszyscy widzą w mieście jaki wasz "idol" nieudolnie bawi sie w Prezydenta Pierwszej Stolicy Polski. Aź na 64, 5 metra bylo stać UM aby na ul. Chrobrego zrobic remont ulicy SUKCES jak cholera no i do gazetki bedzie info :-) Proponuje sobie przypomnieć ten koncert z 14 lutego 2015 czy oby napewno sie myle :-).
  Jedno mnie cieszy ze ktos w UM czyta moje "wypociny"

 • Link do komentarza Hans środa, 18 kwietnia 2018 10:58 napisane przez Hans

  No ja pamiętam, że wręczał koszulkę z napisem Gniezno, jeśli wyceniasz ją na 20 tysięcy to gratuluje fantazji

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane