Jesteś tutaj:Kultura Młodzi eko-patrioci
czwartek, 12 kwietnia 2018 10:24

Młodzi eko-patrioci

  mnopr
Młodzi eko-patrioci zdjęcie nadesłane

Patriotyzm jest  postawą szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie. W dzisiejszych czasach ma on dodatkowy wymiar, gdyż jest też polem do zaangażowania w troskę o przestrzeń publiczną, tereny zieleni w miastach, a także sprawy lokalnego społeczeństwa.

W nurt patriotyzmu ekologicznego wpisały się warsztaty przeprowadzone w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przez Martę Pacak, zastępcę dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie. Dzieci zapoznały się  z książką Joanny Olech „Kto ty jesteś”. Tekst Joanny Olech odwołuje się do idei społeczeństwa obywatelskiego, wzajemnego zaufania, szacunku, ekologii, tolerancji, wolontariatu i zaangażowania na rzecz kraju. Okazało się podczas warsztatów, że mali patrioci opiekując się swoim otoczeniem, mogą np. wyrzucać papierki do kosza, ale także wykorzystywać śmieci po raz kolejny tworząc zabawki.

Warsztaty przeprowadzone prze Martę Pacak wpisały się w kalendarz obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i odbyły się  w ramach programu edukacyjnego „A ja jestem Polak mały” realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i Urząd Miejski w Gnieźnie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane