wtorek, 07 lutego 2017 13:10

Od samorządu dla przedsiębiorców - nowy Punkt Wspierania Biznesu

 
Od samorządu dla przedsiębiorców - nowy Punkt Wspierania Biznesu fot. Rafał Wichniewicz

W murach Starostwa Powiatowego rozpoczął urzędowanie Punkt Wspierania Biznesu. Nowa instytucja ma wspierać rozwój firm z obszaru miasta i powiatu gnieźnieńskiego.

Przed kilkoma miesiącami decyzją władz wojewódzkich zlikwidowany został istniejący w Gnieźnie Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Instytucja, która służyła wspieraniu nowych, jak i istniejących przedsiębiorstw, funkcjonowała na naszym terenie od kilku lat. Jej brak stał się jednak odczuwalny, dlatego Starostwo postanowiło stworzyć miejsce, które zastąpi tę jednostkę.

- Ta wieloletnia działalność i przyzwyczajenie naszych przedsiębiorców do bieżącej informacji tu na miejscu, była tak silna, że decyzją starosty powstał taki punkt. Praktycznie funkcjonuje on już od początku roku, a jeszcze nie był oficjalnie otwarty, a już docierali do niego klienci. Mamy nadzieję, że teraz po oficjalnym otwarciu tych przedsiębiorców będzie do nas jeszcze więcej docierało - mówiła Agnieszka Rzempała-Chmielewska, zastępca dyrektora Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji. Punkt Wspierania Biznesu znajduje się na II piętrze Starostwa Powiatowego blisko schodów i wind. 

- Dla nas jest to bardzo ważne, gdyż po likwidacji Punktu powstała luka i wówczas przedsiębiorcy zostali pozbawieni takiej pomocy. Bardzo mi zależało na tym, aby ta działalność była jednak podobnie kontynuowana i to zadanie będzie teraz kontynuowane poprzez Punkt Wspierania Biznesu - mówiła starosta Beata Tarczyńska. Prowadzeniem jednostki będzie zajmować się Maria Grabowska, która do niedawna pracowała w dotychczasowym PIFE: - Funduszami europejskimi i poszukiwaniem wsparcia dla przedsiębiorców zajmuję się od lat. Poza tym Punkt będzie organizował szkolenia, spotkania dla przedsiębiorców, ale kwintesencją jego działalności będzie indywidualne podejście do przedsiębiorcy - na tym chcemy się pochylać - przyznała Maria Grabowska.

Punkt czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 w pokoju 2.44, a w jego ramach będą udzielane informacje przedsiębiorcom na temat Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego czy krajowych programów operacyjnych. Ponadto odbywać się będzie diagnostyka potrzeb start-upów i kierowanie ich do odpowiednich instytucji w celu uzyskania dalszych szczegółowych informacji, wspieranie wdrażania innowacyjnych rozwiązań czy współpraca z PIFE w Poznaniu. Działalność PWB skierowana jest do lokalnych przedsiębiorców, nowych firm, potencjalnych inwestorów czy młodzieży rozpoczynających karierę zawodową.

Kontakt z Punktem Wspierania Biznesu: tel. 61 424 07 43, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz strona: www.gospodarka.powiat-gniezno.pl

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza ciekawski środa, 08 lutego 2017 21:47 napisane przez ciekawski

    Ani GARG ani żadna inna instytucja nie potrafiła pomóc drobnym przedsiębiorstwom w rozwoju firmy. A przy okazji pytanie do pana prezydenta. Pomieszczenia po GARGu wynajęto podobno rodzinie byłego senatora PO na hostel. Proszę podać do publicznej wiadomości, jaki to metraż i za jaką kwotę zostały te pomieszczenia wynajęte. I czy był przetarg oraz czy nie było innych chętnych?

  • Link do komentarza ta środa, 08 lutego 2017 20:49 napisane przez ta

    Obserwator, chodzi o punkt informacyjny co został zlikwidowany kilka miesięcy temu, a nie dwa lata temu, bo to był GARG który był tonącym okrętem i jego likwidacja była jedną z najlepszych decyzji tego zarządu. Co do Gawła i jego działalności na rzecz parowozowni, to zrobił więcej, niż ty znaków w swoim komentarzu

  • Link do komentarza Obserwator środa, 08 lutego 2017 19:08 napisane przez Obserwator

    To po to trzeba było z GAWLEM, który jak dotychczas nawet złotówki na Parowozownię nie potrafił załatwić trzeba było zlikwidować GARG, w którym od lat zdobywali doświadczenie z zakresu wspierania fachowcy zamienić kimś kto o przedsiębiorczości nie ma pojęcia. Pytanie ile wyda Panu Starosta na ten punkt? I dlaczego Pani Staroście zajęło to blisko 2 lata. Czy dlatego że zbliżają się wybory?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane