Wydrukuj tę stronę
piątek, 08 lipca 2016 09:47

Zaprojektują parking przy ul. Łaskiego

 
Zaprojektują parking przy ul. Łaskiego archiwum redakcji

Pusta nieruchomość, zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Placu św. Wojciecha, zostanie przeznaczona na parking dla samochodów osobowych. Póki co ma powstać projekt dla tego terenu.

Urząd Miejski w Gnieźnie ogłosił zamówienie na projekt budowlany z projektem wykonawczym na budowę parkingu przy ul. Łaskiego w Gnieźnie - mowa o zamkniętym terenie, znajdującym się przy placu zgromadzeń (po jego zachodniej stronie).

Jeszcze w grudniu 2015 roku wydano obwieszczenie o lokalizacji inwestycji w tym miejscu - planowo na parkingu ma znaleźć się około 38 miejsc postojowych w tym dwa na potrzeby osób niepełnosprawnych. 

Zgodnie z treścią zamówienia opublikowanego w lipcu br., parking, droga manewrowa i zjazd na ul. Łaskiego ma być wykonany z nawierzchni kostki betonowej imitującej nawierzchnię naturalną. Ponadto w uzgodnieniu z Zakładem Zieleni Miejskiej musi zostać zaprojektowana zieleń izolacyjna, a także powstanie infrastruktura podziemna, odwadniająca teren placu postojowego. Wyremontowane ma zostać także ogrodzenie, a w przypadku takiej konieczności, może zostać przestawiona obecna brama wjazdowa. Projekt wykonawczy ma powstać do października 2016 roku, w związku z czym należy oczekiwać iż realizacja inwestycji mogłaby nastąpić w 2017 roku.

14 komentarzy