piątek, 08 lipca 2016 09:47

Zaprojektują parking przy ul. Łaskiego

 
Zaprojektują parking przy ul. Łaskiego archiwum redakcji

Pusta nieruchomość, zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Placu św. Wojciecha, zostanie przeznaczona na parking dla samochodów osobowych. Póki co ma powstać projekt dla tego terenu.

Urząd Miejski w Gnieźnie ogłosił zamówienie na projekt budowlany z projektem wykonawczym na budowę parkingu przy ul. Łaskiego w Gnieźnie - mowa o zamkniętym terenie, znajdującym się przy placu zgromadzeń (po jego zachodniej stronie).

Jeszcze w grudniu 2015 roku wydano obwieszczenie o lokalizacji inwestycji w tym miejscu - planowo na parkingu ma znaleźć się około 38 miejsc postojowych w tym dwa na potrzeby osób niepełnosprawnych. 

Zgodnie z treścią zamówienia opublikowanego w lipcu br., parking, droga manewrowa i zjazd na ul. Łaskiego ma być wykonany z nawierzchni kostki betonowej imitującej nawierzchnię naturalną. Ponadto w uzgodnieniu z Zakładem Zieleni Miejskiej musi zostać zaprojektowana zieleń izolacyjna, a także powstanie infrastruktura podziemna, odwadniająca teren placu postojowego. Wyremontowane ma zostać także ogrodzenie, a w przypadku takiej konieczności, może zostać przestawiona obecna brama wjazdowa. Projekt wykonawczy ma powstać do października 2016 roku, w związku z czym należy oczekiwać iż realizacja inwestycji mogłaby nastąpić w 2017 roku.

14 komentarzy

 • Link do komentarza Guide wtorek, 12 lipca 2016 08:52 napisane przez Guide

  Teren placu św. Wojciecha przekazany przez kościół miastu woła nadal o pomstę do nieba! Gdzie służby zajmujące się zielenią? Tam rośnie zielsko na metr, kostka brukowa miejscami zarośnięta przez chwasty! Turyści idą na Wzgórze Lecha po zielonym zasyfionym kobiercu z chwastów... Czy my naprawdę nie potrafimy pokazać naszego miasta w ładnej, zadbanej odsłonie?

 • Link do komentarza miastowy poniedziałek, 11 lipca 2016 10:07 napisane przez miastowy

  anka, zdejmij z nosa te różowe okulary! Nie ma żadnego większego ruchu i nieprawdą jest ożywienie miasta w soboty dzięki zwolnionym od opłat sobotom. Prawdziwe efekty będą dopiero widoczne od września, po wakacjach miła panienko!

 • Link do komentarza anka poniedziałek, 11 lipca 2016 06:44 napisane przez anka

  te podwyższone opłaty w strefie psują interes handlowcom, wystarczy zobaczyć jaki ruch w interesie się zrobił jak zlikwidowali opłaty za soboty, z miejsca miasto się ożywiło

 • Link do komentarza lalamido niedziela, 10 lipca 2016 20:30 napisane przez lalamido

  Widać już pierwsze sukcesy Prezydenta.
  Gniezno, okolice Targu, godzina 10.30, wakacje - dawno tak dużego ruchu nie widziałem.

  Zresztą :) MPK - w sob/niedz darmowe i zniesienie strefy w sobotę :). Halo !!! Logiki brak !!! Naprawdę kadra w UM pierwsza klasa !!! No może druga gimnazjum....

 • Link do komentarza wielkopolanka niedziela, 10 lipca 2016 12:24 napisane przez wielkopolanka

  parking koło parkingu?!!? to już jakaś mania tych naszych włodarzy!! czy nie lepiej zrobić coś co udrożni ruch w tym miejscu i wielu innych w Gnieźnie?

 • Link do komentarza aass niedziela, 10 lipca 2016 09:43 napisane przez aass

  Kompletny absurd żeby w takim miejscu robić parking. Po co w takim razie jest duży parking na terenie koszar przy Sobieskiego, po co budują parking pod Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego ? Tutaj miejsce powinno być wykorzystane w celu dekorowania miasta ale nie samochodami !

 • Link do komentarza karolina niedziela, 10 lipca 2016 09:14 napisane przez karolina

  A nie lepiej nieodpłatnie przekazać tę ziemię klerom tak, jak to się teraz praktykują. Przecież oni mają mało i wciąż są głodni....

 • Link do komentarza miastowy piątek, 08 lipca 2016 20:24 napisane przez miastowy

  ł, jakie super? Najprościej zabetonować miasto i koniec. A można było poszukać inwestora, który postawiłby tam ładny budynek z lokalem gastronomicznym bardzo potrzebnym w tym miejscu, może jakaś z prawdziwego zdarzenia kawiarnia, której w Gnieźnie nie ma. No, ale to trzeba włączyć wysiłek i szukać, myśleć, i przede wszystkim mieć wizję.

 • Link do komentarza Rafał piątek, 08 lipca 2016 15:24 napisane przez Rafał

  niezle. co tydzien jakas informacja o inwestycji miasta. kolejny parking? super

 • Link do komentarza cypa piątek, 08 lipca 2016 15:24 napisane przez cypa

  już lepiej zasypać tę żabianę wenecję , i tam wylać aswalt i zrobić parking

 • Link do komentarza cypa piątek, 08 lipca 2016 15:23 napisane przez cypa

  już lepiej zasypać tę żabianę wenecję , i tam wylać aswalt i zrobić parking

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 08 lipca 2016 15:11 napisane przez Mieszkaniec

  Parkingi rosną jak grzyby po deszczu.Może znajdą się też pieniądze na "ODKOPANIE" basenu w Gnieznie ? Ale to już pewno moje prawnuki się tego doczekają :)

 • Link do komentarza zyga piątek, 08 lipca 2016 12:45 napisane przez zyga

  Na zdjęciu widać, że budynek stojący w sąsiedztwie jest nieprawidłowo zaizolowany, bo wchodzi na niego wilgoć. Czy przed położeniem kostki nie należałoby wykonać izolacji poziomej tej kamienicy, bo widok od strony katedry jest mało efektowny.

 • Link do komentarza Hans piątek, 08 lipca 2016 10:38 napisane przez Hans

  Przyda się w tym miejscu parking... ale mam nadzieję, że wkomponują tam odrobinę zieleni.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane