Wydrukuj tę stronę
czwartek, 16 czerwca 2016 13:16

Miejsca tylko dla motorowerzystów

 
Miejsca tylko dla motorowerzystów fot. Rafał Wichniewicz

Mają służyć uporządkowaniu miejsc do parkowania tak, by użytkownicy motocykli nie musieli stawiaćswoich pojazdów obok samochodów. W mieście pojawi się ich przynajmniej kilka i będą bezpłatne.

Takich rozwiązań do tej pory w centrum miasta nie było. Niejednokrotnie się zdarza, że korzystający z motorowerów stawiają swoje pojazdy na normalnych miejscach postojowych, znajdujących się w obszarze Strefy Płatnego Parkowania. Często są one ustawiane "na styk" pomiędzy innymi samochodami, a w momencie, kiedy jedno z miejsc się zwolni, następni kierujący mają problemy z postawieniem auta w tym samym miejscu, obawiając się przewrócenia jednośladu. Czasem też właściciele motocykli stawiają swoje pojazdy na chodnikach, utrudniając przejście pieszym.

Teraz, wychodząc naprzeciw temu, na terenie centrum pojawi się przynajmniej kilka miejsc, w których użytkownicy tego typu pojazdów, będą mogli swobodnie i bez problemu ustawić swoje motorowery. Obecnie planowanych jest dziesięć - przy ul. Dąbrówki, ul. Łubieńskiego i Targowisku. Są one wymalowane znakami poziomymi oraz zaznaczone tabliczką informacyjną "Miejsce dla motorowerów". Te miejsca postojowe są dla tego typu pojazdów bezpłatne.

Galeria

14 komentarzy