Jesteś tutaj:Gospodarka Miejsca tylko dla motorowerzystów
czwartek, 16 czerwca 2016 13:16

Miejsca tylko dla motorowerzystów

 
Miejsca tylko dla motorowerzystów fot. Rafał Wichniewicz

Mają służyć uporządkowaniu miejsc do parkowania tak, by użytkownicy motocykli nie musieli stawiaćswoich pojazdów obok samochodów. W mieście pojawi się ich przynajmniej kilka i będą bezpłatne.

Takich rozwiązań do tej pory w centrum miasta nie było. Niejednokrotnie się zdarza, że korzystający z motorowerów stawiają swoje pojazdy na normalnych miejscach postojowych, znajdujących się w obszarze Strefy Płatnego Parkowania. Często są one ustawiane "na styk" pomiędzy innymi samochodami, a w momencie, kiedy jedno z miejsc się zwolni, następni kierujący mają problemy z postawieniem auta w tym samym miejscu, obawiając się przewrócenia jednośladu. Czasem też właściciele motocykli stawiają swoje pojazdy na chodnikach, utrudniając przejście pieszym.

Teraz, wychodząc naprzeciw temu, na terenie centrum pojawi się przynajmniej kilka miejsc, w których użytkownicy tego typu pojazdów, będą mogli swobodnie i bez problemu ustawić swoje motorowery. Obecnie planowanych jest dziesięć - przy ul. Dąbrówki, ul. Łubieńskiego i Targowisku. Są one wymalowane znakami poziomymi oraz zaznaczone tabliczką informacyjną "Miejsce dla motorowerów". Te miejsca postojowe są dla tego typu pojazdów bezpłatne.

14 komentarzy

 • Link do komentarza szofer sobota, 18 czerwca 2016 12:10 napisane przez szofer

  A co z przyczepkami zajmującymi miejsca dla samochodów i nie opłacających strefy? a co z busami rozwalającymi chodniki i parkującymi także bezprawnie na strefie przeznaczonej dla samochodów osobowych? a co z kierowcami z bożej łaski parkującymi na dwóch miejscach, bo nie potrafią inaczej? On powinni opłacać dwa bilety strefy!

 • Link do komentarza 38999 sobota, 18 czerwca 2016 11:39 napisane przez 38999

  W sam raz miejsca dla pełnowymiarowego zaopatrzenia

 • Link do komentarza rowerzysta sobota, 18 czerwca 2016 10:42 napisane przez rowerzysta

  hehe, nie zrobili dla motocykli i rowerów których jest najwięcej i jakoś nikt się nie martwi że te jednoślady też blokują sporo miejsca ?

 • Link do komentarza przypadek ? sobota, 18 czerwca 2016 07:40 napisane przez przypadek ?

  Kierowiec a co tam masz w Gnieźnie tych motorowerów , tyle co nic, akurat tutaj zaopatrzenie sobie spokojnie przywiezie towar

 • Link do komentarza Kierowiec piątek, 17 czerwca 2016 21:05 napisane przez Kierowiec

  Taaa.... i weź tu teraz przywieź towar do Pietraka.
  Ktoś pomyślał ;)

  Pozdrawiam zainteresowanych.

 • Link do komentarza 6776 piątek, 17 czerwca 2016 16:08 napisane przez 6776

  Gruber a ten samochód co tam stoi to jest niepełnowymiarowy ?

 • Link do komentarza Stefan12 piątek, 17 czerwca 2016 15:31 napisane przez Stefan12

  Ale dlaczego dla motorowerzystów, co z motocyklami?

 • Link do komentarza prosport piątek, 17 czerwca 2016 13:13 napisane przez prosport

  Brawo maruderzy! Tak trzymać. Krytykować, byc niezadowolonym z wszystkiego . Kto nie z wami, ten przeciw wam. Precz ze zgodą. Nie ma zmiłuj.

 • Link do komentarza do kazia piątek, 17 czerwca 2016 09:19 napisane przez do kazia

  kaziu a za co te brawa dla miasta , że się po sześciu miesiącach obudzili ? no i to że za te motorowery się nie płaci to wynika z przepisów ustawy. Miasto niech się jeszcze bardziej obudzi i zrobi coś dla rowerzystów , jakieś ścieżki i miejsca do ustawiania rowerów

 • Link do komentarza kaziu piątek, 17 czerwca 2016 00:40 napisane przez kaziu

  brawo miasto. nareszcie. to miejsca, gdzie nie bylo miejsc parkingowych dla samochodow, wiec komentarz, ze zima beda staly puste to absurd.

 • Link do komentarza bastian czwartek, 16 czerwca 2016 15:29 napisane przez bastian

  Przecież to żadna łaska, motorowery tak jak rowery nie podlegają opłatom za postój w strefie. Dopiero teraz się z tym obudzili ? To powinno być zrobione od samego początku jak tworzono strefę, zarówno te motorowery jak i płatne soboty świadczą o tym jakich mamy specjalistów. A to jeszcze nie koniec.

 • Link do komentarza Gruber czwartek, 16 czerwca 2016 15:14 napisane przez Gruber

  Motylek gdybyś chciał się przyjrzeć, to zauważyłbyś, że to jest zrobione w miejscu, gdzie i tak pełnowymiarowych miejsc parkingowych już nie było (ze względu na wlot we Franciszkańską).

  Ludziom to zawsze będzie źle -_-

 • Link do komentarza zib czwartek, 16 czerwca 2016 13:41 napisane przez zib

  Dlaczego tylko dla motorowerów ? A co z motocyklami i skuterami z silnikiem powyżej 50 cm³ ?

 • Link do komentarza Motylek czwartek, 16 czerwca 2016 13:36 napisane przez Motylek

  Zimą będą stały puste i zajmowały miejsce samochodom.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane