wtorek, 29 marca 2016 13:00

Teren przy ul. Kostrzewskiego na sprzedaż

 
Teren przy ul. Kostrzewskiego na sprzedaż źródło: Google Street View

Ostatnia duża działka, przeznaczona pod zabudowę przemysłowo-usługową, a należąca do Miasta Gniezna, została przeznaczona na przetarg. Magistrat chce tą drogą uzyskać ponad 4 mln złotych.

Na sprzedaż są dwie sąsiadujące ze sobą nieruchomości, leżące pomiędzy ul. Kostrzewskiego a ul. Kokoszki (u zbiegu tych dróg), o łącznej powierzchni ok. 1,80 hektara. Na terenie tym nie znajdowały się do tej pory żadne obiekty budowlane, ale sam obszar objęty jest planem zagospodarowania przestrzennego dla terenu byłej cukrowni. W sąsiedztwie nieruchomości znajdowała się dawniej oczyszczalnia zakładu oraz urządzenia wchodzące w skład infrastruktury towarzyszącej. Na terenie, które częściowo układa się w kształt nieregularnego trójkąta, istnieje możliwość pobudowania obiektów produkcyjnych, składów i magazynów oraz zabudowy usługowej.

Atutem nieruchomości jest położenie jej przy jednej z najważniejszych dróg przechodzących przez Gniezno - drogi krajowej nr 15. Działki są również położone w bezpośrednim sąsiedztwie niezbędnej infrastruktury technicznej.

Pierwsza z działek, zlokalizowana przy skrzyżowaniu ul. Kokoszki i ul. Kostrzewskiego o powierzchni  1,14.70 ha została wystawiona za cenę wywoławczą 2 mln 673 tys. złotych. Druga z posesji o powierzchni 0,65,50 ha, znajdująca się pomiędzy ul. Kostrzewskiego a projektowaną drogą dojazdową od strony ul. Kokoszki, ma zostać sprzedana za kwotę 1 mln 526 tys. złotych. Do powyższych cen doliczony zostać ma także obowiązujący podatek VAT. Przetarg na sprzedaż obu nieruchomości ma się odbyć 22 kwietnia br. Jest to też jedna z ostatnich nieruchomości inwestycyjnych, jakie miasto ma w swoich zasobach. W ciągu najbliższych miesięcy trwać będą starania o przyłączenie do Specjalnej Strefy Ekonomicznej kolejnych działek, zlokalizowanych we wschodniej części miasta.

1 komentarz

  • Link do komentarza miejscowy środa, 30 marca 2016 08:03 napisane przez miejscowy

    Szkoda, że działki w obrębie miasta przeznacza się na działalność gospodarczą, bo to sprawia, że coraz więcej mieszkańców musi wyprowadzać się poza miasto. Czy o to chodzi kolejnym władzom Gniezna?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane