środa, 23 marca 2016 12:26

Wiosenne inwestycje w mieście - fotogaleria

 
Wiosenne inwestycje w mieście - fotogaleria fot. Rafał Wichniewicz

Kończąca się powoli zima była stosunkowo łagodna dla różnych przedsięwzięć, realizowanych na terenie Gniezna. Przy wielu z nich prace trwały cały czas.

W bieżącym roku ruszą inwestycje związane z wykonaniem kilku dróg na terenie Gniezna. Obecnie w remoncie jest jedynie wiadukt nad torami w ciągu ul. Zabłockiego, który ma zostać wykończony do maja. Do tego czasu rozpocząć się mają różne inne prace, o których będziemy na bieżąco informować.

Jednocześnie postępują budowy bloków wielorodzinnych na terenie miasta - przy ul. Orzeszkowej dwa zostały już ukończone, a kolejne dwa wspinają się na następne piętra. Uwagę zwraca zwłaszcza blok nr 29D, powstający naprzeciwko kościoła, którego ściany wykonane są z bloczków wapienno-piaskowych silka o dobrej izolacji akustycznej. Jednocześnie świątynia powstająca po drugiej stronie ulicy, ma już wykończoną konstrukcję dachową.

Prace wykończeniowe mają także miejsce w powstającym Hotelu Ibis u zbiegu ul. Sobieskiego i Chrobrego, a także nieodległy budynek mieszkalny przy ul. Lecha. Ruszyło także palowanie pod fundamenty i konstrukcje nośne hali widowiskowo-sportowej przy ul. Zabłockiego (inwestycja miejska). Niedaleko, przy rondzie u zbiegu ul. Paczkowskiego i Chudoby trwają prace przy budowie pawilonu handlowego. Jednocześnie okien i pierwszych elementów elewacji doczekał się kompleks handlowo-mieszkalny pomiędzy ul. Roosevelta a ul. Matejki. Obiekt otrzymuje okładzinę z płyt montowanych na ścianach budynku, a całość ma "falowy" kształt. Trwają także prace przy budynku wielorodzinnym przy ul. Pstrowskiego (nie ujęte w galerii).

Wykończeniowe prace trwają także przy dwóch budynkach użyteczności publicznej - Prokuraturze Rejonowej u zbiegu ul. Słomianka i ul. Jeziornej, a także przy rozbudowanym gmachu Komendy Powiatowej Policji przy ul. Jana Pawła II.

Nie czekając na nadejście wiosennej aury, rozpoczęły się prace przy elewacji kamienicy przy ul. Mieszka I (dawna mleczarnia) - częściowej rekonstrukcji została poddana także brama wjazdowa do budynku.

Zobacz także: Budowa fabryki Kirchhoff na ukończeniu

2 komentarzy

  • Link do komentarza Donald wtorek, 29 marca 2016 23:07 napisane przez Donald

    avalon, może Ciebie zaskoczę, ale chętnych na mieszkania w tym "gargamelu" jak go nazywasz jest znacznie więcej, niż mieszkań!

  • Link do komentarza avalon wtorek, 29 marca 2016 21:25 napisane przez avalon

    W tym gargamelu na Roosevelta ma być hotel czy biura? Nie wyobrażam sobie żeby w takim czymś ktoś chciał mieszkać - nad magazynem czy sklepem z oknami na dach tego sklepu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane