Wydrukuj tę stronę
wtorek, 19 stycznia 2016 12:03

Ośrodek się sypie, a chętnych na kupno brak

 
Ośrodek wypoczynkowy w Jankowie Dolnym Ośrodek wypoczynkowy w Jankowie Dolnym źródło: dokumentacja przetargowa

Od trzech lat Urząd Miejski w Gnieźnie stara się zbyć tereny ośrodka rekreacyjnego w Jankowie Dolnym. Jak dotąd niestety, bezskutecznie.

Kilka dni temu odbył się już kolejny z rzędu przetarg, który miał doprowadzić do sprzedaży nieruchomości zabudowanej na terenie ośrodka rekreacyjnego w Jankowie Dolnym. Mowa o działce, znajdującej się w pobliżu plaży nad jeziorem Jankowskim.

Na terenie nieruchomości znajduje się kompleks szeregowych budynków letniskowych, pobudowanych w latach 70. (łącznie 9 lokali) oraz dwa domki typu tramp - całość o łącznej powierzchni 364m2. Obecnie, na wskutek wieloletniego nieużytkowania i braku modernizacji, budynki znajdują się w coraz gorszym stanie. Najbardziej atrakcyjną jest tu jednak powierzchnia działki, o nieregularnym kształcie, wynosząca prawie 4 hektary, zalesiona, ale położona w bezpośredniej styczności z gruntową drogą dojazdową do ośrodka. Atutem jest także położenie około 400 metrów od przystanku kolejowego Jankowo Dolne.

Pierwszy przetarg na sprzedaż całej nieruchomości odbył się w kwietniu 2013 roku. Wówczas podano, że jej wartość wynosi 650 tys. złotych, przy czym sama wartość gruntu - 500 tys. złotych. Pomimo przeprowadzenia kilku prób zbycia terenu, nie znaleźli się żadni chętni, którzy ostatecznie kupiliby całość za tę kwotę.

W styczniu 2016 roku miała miejsce kolejna próba sprzedaży gruntu w formie przekazania w użytkowanie wieczyste na okres 99 lat oraz sprzedażą budynków na własność - tym razem za kwotę wywoławczą 490 tys. złotych, przy czym wartość rynkową prawa własności gruntu wyznaczono na 390 tys. złotych. Jak się jednak okazuje, nawet takie obniżenie ceny za całość nieruchomości, nie zainteresowało potencjalnych chętnych. Do styczniowego przetargu zgłosiło się dwóch oferentów, którzy jednak nie zaproponowali ceny wyższej od wywoławczej, na wskutek czego przetarg zakończony został wynikiem negatywnym.

6 komentarzy