środa, 13 stycznia 2016 13:41

Miejska rudera sprzedana

 
Budynek przy ul. Kawiary 13 Budynek przy ul. Kawiary 13 archiwum redakcji

Opuszczone gospodarstwo, znajdujące się u zbiegu ul. Kawiary i Słonecznej, znalazło nowego właściciela. Miasto Gniezno sprzedało tym samym kolejną ruinę, należącą do mienia komunalnego.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że Urząd Miejski po raz kolejny wystawił na sprzedaż teren po dawnym gospodarstwie w tej części miasta - ul. Kawiary 13. Pierwsze próby zbycia tej nieruchomości miały miejsce już w 2014 roku, lecz jak można przypuszczać, zaproponowana wówczas cena w wysokości 1 mln 400 tys. złotych okazała się zaporowa dla potencjalnych zainteresowanych.

Poza zniszczonym budynkiem gospodarczym, na terenie posesji znajduje się także dom mieszkalny, w którym do niedawna koczowali bezdomni. Najbardziej jednak atrakcyjnym jest rozmiar działki, wynoszący 3861m2 oraz jej położenie u zbiegu ul. Kawiary i Słonecznej (z wjazdem na nieruchomość od pierwszej z nich).

W piątek 8 stycznia odbył się przetarg na zbycie nieruchomości, która tym razem została wyceniona na kwotę 864 tys. złotych. Obiekt został sprzedany za kwotę 872 tys. złotych. Nowym nabywcą stał się Tadeusz Szustek, właściciel firmy zajmującej się sprzedażą oraz montażem instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Nieruchomość przeznaczona jest pod zabudowę handlowo – usługową z możliwością pobudowania obiektu dwukondygnacyjnego o powierzchni sprzedaży do 600 m2.

6 komentarzy

 • Link do komentarza polo czwartek, 14 stycznia 2016 20:32 napisane przez polo

  Sławek to było mienie miasta, nie Twoje więc wybacz każdy właściciel ma prawo robić to co uważa za stosowne. Jak chcesz swój prysznic to tylko w kupionym swoim mieszkaniu.

 • Link do komentarza znajomy czwartek, 14 stycznia 2016 20:31 napisane przez znajomy

  Jeżeli w tej ruderze były mieszkania zrobione na 'cucuś-glancuś" to znaczy, ze pan komentator Sławek nie widział chyba w ogóle w całej polsce przyzwoitych mieszkań.

 • Link do komentarza Sławek czwartek, 14 stycznia 2016 18:30 napisane przez Sławek

  Mieszkaly 4 rodziny , urbis byl wlascicielem zrobili dach i stwierdzili ze zamiast konczyc remont lepiej sprzedac (remont budynku miasto nam obiecalo ) malo tego rzeczy typu centralne ogrzewanie , wanna zlew itp (podstawowe wyposazenie ) kazali zostawic co zostalo potem rozkradzione (a byly to rzeczy za pieniadze mieszkancow) , wzamian dali inne mieszkania oczywicie do remontu choc na kawiarach mielismy mieszkanie zrobione na cycus glancus , tak urzednicy postepuja jesli mozna wyrwac kase , w koncu to Polska

 • Link do komentarza Gomera czwartek, 14 stycznia 2016 07:06 napisane przez Gomera

  Dach ładny ale reszta to na prawdę rudera. A szczególnie ten budynek gospodarczy (chlew). Kiedyś chyba ktoś tam mieszkał. Co się stało z tą rodziną?

 • Link do komentarza wilk czwartek, 14 stycznia 2016 00:26 napisane przez wilk

  Czy wiadomo,jaka jest historia tej rudery,kto ją budował i jej właściciele ??? Jakieś nazwiska ??

 • Link do komentarza Miras środa, 13 stycznia 2016 23:12 napisane przez Miras

  I bardzo dobrze, nareszcie będzie w tym miejscu porządek.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane