poniedziałek, 04 stycznia 2016 18:28

30 miejskich działek na sprzedaż

 
ul. Witolda Gombrowicza, os. Dalki ul. Witolda Gombrowicza, os. Dalki archiwum redakcji

Miasto Gniezno po raz kolejny wystawiło na sprzedaż nieruchomości, przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową. Niektóre z nich już po raz siódmy.

Do tej pory kilkukrotnie próbowano zbyć działki, położone przy ul. Północnej na terenie osiedla Winiary. Zgodnie z ustaleniami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, obszar tych nieruchomości przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną, lecz obecnie nie ma do nich doprowadzonych wszystkich mediów - poza wodociągiem i siecią elektryczną. Do części działek nie ma jeszcze utrwalonego dojazdu - cena posesji nie uległa zmianie od ostatnich przetargów i wynosi (bez podatku VAT) od 92 tys. zł za 1238 m2 do 117 tys. zł za 1650 m2. Łącznie na sprzedaż wystawiono w tej części miasta 8 działek.

Na sprzedaż wystawiono także działki położone na terenie osiedla Dalki, pomiędzy ul. Orzeszkowej a torami kolejowymi. Łącznie 22 nieruchomości o powierzchni (ceny bez VAT) od 413m2 (38 tys. zł) do 903 m2 (68,3 tys. zł), znajdują się przy wytyczonych i częściowo nieutwardzonych ulicach - Juliana Tuwima, Marii Rodziewiczówny, Witolda Gombrowicza, Jarosława Iwaszkiewicza i Kazimiery Iłłakowiczówny. Zabudowa na terenie tych działek jest mieszkaniowa jednorodzinna, ale znajduje się także adnotacja o formie zabudowy - dachy wszystkich budynków mają być płaskie. Na części z tych ulic znajduje się już sieć wodociągowa. Jest to też trzecia próba sprzedaży ww. działek - do tej pory z łącznej sumy 24 udało się w 2014 roku zbyć tylko dwie.

Przetargi powyższych nieruchomości, położonych w dość atrakcyjnie zlokalizowanych miejscach, mają się odbyć na przełomie stycznia i lutego 2016 roku. Ich zbycie mogłoby zasilić budżet miejski na sumę niespełna 1 mln 400 tys. złotych, jednak mimo kilku prób, do tej pory zainteresowanie tymi działkami było nikłe. Jednocześnie, jak już zapowiedziano w ostatnim czasie, na przetarg nie ma być wystawiana działka pomiędzy ul. Poznańską a ul. Orzeszkowej, która w planie zagospodarowania ma dopuszczoną możliwość powstania obiektu wielkopowierzchniowego.

6 komentarzy

 • Link do komentarza eggsredbull środa, 06 stycznia 2016 10:27 napisane przez eggsredbull

  Panie Dociekliwy a może jakąś pikietę w tej sprawie zorganizować!

 • Link do komentarza urzędas wtorek, 05 stycznia 2016 10:21 napisane przez urzędas

  Panie Dociekliwy,jest pan mało dociekliwy. Faktem jest, ze nie ma powtórzonych tych przetargów w nowych datach, ale mozna się o nich doczytać i poszukać w zakładce przetargi w zakładce BIPu strony miasta Gniezno.eu.
  Nawet mało kumaty internauta sobie poszuka tych ogłoszeń, jeżeli jest zainteresowany kupnem mienia komunalnegp. Może ma Pan trochę racji, ze powinny być one powtórzone lub extra zaznaczone inaczej, jeżeli prezydentowi tak zależy na tej sprzedaży, ale jest, jak jest i radzę trochę więcej dociekliwości.

 • Link do komentarza Dociekliwy wtorek, 05 stycznia 2016 07:34 napisane przez Dociekliwy

  A dlaczego tych ogłoszeń nie ma na stronie internetowej URZĘDU MIASTA ???? Czyżby miastu zależało, by te działki kupowali tylko deweloperzy a nie nasi mieszkańcy, od których nie ma co liczyć na "podziękowanie". Po co w takim razie miasto Gniezno UTRZYMUJE LUDZI PROWADZĄCYCH STRONĘ INTERNETOWĄ - ( http://www.gniezno.eu) ? Co na to powiedzą nasi Prezydenci? Wiedzieli w ogóle o tym?
  Czytają czasami "swoją" stronę ??

 • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com wtorek, 05 stycznia 2016 00:36 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

  Agnieszka33 - przetargi są ogłaszane w BIP Urzędu oraz wyłożone są w planszach znajdujących się w Urzędzie Miejskim.

  Poniżej są linki do plików z informacjami o przetargach, proszę zaznaczyć i skopiować cały adres:

  Ul. Północna:
  http://umgniezno.bip4.e-zeto.eu/bip/78_umgniezno/fckeditor/file/Mienie/Przetargi/p%C3%B3%C5%82nocna%20MJ//19.%20Og%C5%82oszenie%20o%20VII%20przetargu.docx

  Teren przy ul. E. Orzeszkowej:
  http://umgniezno.bip4.e-zeto.eu/bip/78_umgniezno/fckeditor/file/Mienie/Przetargi/orzeszkowej%20MJ//7.Og%C5%82oszenie%20o%20IV%20przetargu.docx

 • Link do komentarza Agnieszka33 poniedziałek, 04 stycznia 2016 22:10 napisane przez Agnieszka33

  Skąd mają Państwo takie informacje gdyż na stronie UM w Gnieźnie ich nie ma? Jestem zainteresowana szczegółami ale nie wiem gdzie można je uzyskać... no oprócz tego, że zapewne w UM ale skoro na stronie nie ogłaszają to w sumie nie wiem czy to w jakikolwiek sprawdzone informacje.

 • Link do komentarza miastowy poniedziałek, 04 stycznia 2016 21:34 napisane przez miastowy

  Myślenie niestety całkiem nieracjonalne. Dobry gospodarz tak nie handluje działkami. Są inne, atrakcyjniejsze sposoby pozyskiwania chętnych, ale to nie ja jestem prezydentem Gniezna i nie będę za kogoś myślał.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane