Jesteś tutaj:Gospodarka Miasto chce sprzedać kolejne nieruchomości
środa, 30 września 2015 09:39

Miasto chce sprzedać kolejne nieruchomości

 

Urząd Miejski przygotowuje dokumenty w sprawie sprzedaży kilku działek, w tym dwóch znajdujących się w centrum miasta.

Na najbliższym posiedzeniu sesji Rady Miasta Gniezna, radnym przedstawiona zostanie dokumentacja w sprawie zbycia czterech nieruchomości. Jedna z nich, przy ul. Sikorskiego, ma służyć uregulowaniu małego fragmentu działek przy pawilonach (w pobliżu stawu).

Ponadto na sprzedaż ma zostać wystawiona działka przy ul. Biskupińskiej (w pobliżu ronda na ul. Gdańskiej, przed blokiem nr 13 na os. Kazimierza Wielkiego), o numerze geodezyjnym 44 i powierzchni ok. 0,23 ha. Nieruchomość nie posiada aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego, ale przeznaczona jest pod zabudowę budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym z usługami w parterze i parkingiem podziemnym.

Miasto sprzeda także swój udział w posesji, znajdującej się przy ul. bł. Jolenty, gdzie większościowy właściciel chce zagospodarować działkę nr 82 zgodnie z ustaleniami planu zagospodarowania przestrzennego – teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z częścią terenu pod zieleń parkową. Działka ta znajduje się przy drugim zakręcie ul. bł. Jolenty (jadąc od strony ul. 3 Maja).

Czwartą działką, którą planują zbyć urzędnicy, jest posesja przy ul. Jeziornej. Chodzi o teren zajmowany przez obecny parking strzeżony (naprzeciwko przychodni), wraz ze zboczem dochodzącym do ul. Garbarskiej. Obie działki, o powierzchni łącznej 0,19 ha, w części zabudowane są obiektami po dawnym budynku mieszkalnym. Zgodnie z zapisami Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Gniezna, teren ten znajduje się w strefie tradycyjnej tkanki zabudowy z przełomu XIX i XX wieku i obejmuje go strefa ochrony konserwatorskiej.

Po przegłosowaniu uchwał w sprawie sprzedaży, urzędnicy przeprowadzą wycenę nieruchomości i przygotują dokumentację niezbędną do przetargu.

3 komentarzy

  • Link do komentarza pytacz czwartek, 01 października 2015 17:58 napisane przez pytacz

    A czy sprzedana jest już działka pod na ulicy Grzybowo dochodząca do ulicy Łącznica?

  • Link do komentarza mieszkaniec Garbarskiej środa, 30 września 2015 19:13 napisane przez mieszkaniec Garbarskiej

    Władzo Miasta, zróbcie coś ze skwerem na końcówce ulicy Garbarskiej po prawej stronie, może tam sie da wcisnać mały zgrabny budynek, który z widokiem na jezioro będzie miał wzięcie. A jeżeli nie, to prosze o zamknięcie tego terenu dla pojazdów, bo niedługo zajeżdżą oni całą tę górkę. A jak nie budynek, to na pewno skwerek by się przydał, ale zróbcie coś, zeby tam nie parkowały samochody!

  • Link do komentarza stamtąd środa, 30 września 2015 10:22 napisane przez stamtąd

    Najbardziej cieszy sprzedaż działki parkingowej przy Jeziornej, bo widok od strony Jeziornej żenujący szczególnie dla odwiedzających nasze miastao turystów. Ale jedna uwaga, niech tam powstanie naprawdę ŁADNY budynek, bo nie chcemy typowego bloku, jakie stawia tylko pewien developer.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane