piątek, 04 września 2015 18:45

Gnieźnieńskie szkoły po modernizacji

 

W roku 2015 na prace remontowo-modernizacyjne w gnieźnieńskich placówkach oświatowych przeznaczono 1 milion 200 tysięcy złotych.

Modernizacjom uległy przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja. Największą inwestycją była budowa muru oporowego oraz modernizacja sieci ciepłowniczej w Gimnazjum nr 3 - łączny koszt inwestycji wyniósł około 242 tysiące złotych.

Na remonty w przedszkolach i żłobkach miasto z budżetu wydało łącznie 438,500 złotych, które przeznaczone zostały na modernizację ośmiu placówek przedszkolnych na terenie Gniezna. W Przedszkolu nr 5, 6, 8, 9, 10, 13, 15 i 17 dokonano remontu ogrodzeń, odmalowano pomieszczenia, czy odremontowano parkiety. Przedszkole nr 5 zostało podłączone do centralnego ogrzewania, a koszt tej inwestycji wyniósł 31 tysięcy złotych.  

W pięciu szkołach podstawowych dokonano prac remontowo-modernizacyjnych o łącznej kwocie 252 tysięcy złotych. Tu także odmalowano ściany w pomieszczeniach, dokonano remontu ogrodzeń i kanalizacji. Istotną inwestycją jest modernizacja pomieszczeń budynku mieszkalnego istniejącego przy Szkole Podstawowej nr 9. – Ten budynek przygotowujemy na cele oświatowe. Umiejscowione tam zostaną gabinety logopedyczne i psychologiczne, na piętrze będzie świetlica. Koszt tej inwestycji to 60 tysięcy – mówił zastępca prezydenta Miasta Gniezna Michał Powałowski.

Na modernizację czterech gimnazjów wydano 519 tysięcy złotych. Najważniejszymi inwestycjami było przyłączenie Gimnazjum nr 1 do centralnego ogrzewania, wspomniany już remont muru oporowego w Gimnazjum nr 3, a w Gimnazjum nr 4 jest przygotowany projekt windy. – Jest to szkoła z klasami integracyjnymi, dlatego chcemy uczniom stworzyć dogodne warunki – mówił wiceprezydent.  

Audyty termomodernizacyjne i inwentaryzacyjne w placówkach oświatowych wykonywane są ze względów przyszłościowych z myślą o działaniach modernizacyjnych. Takie działania są niezbędne do otrzymania środków zewnętrznych. Ogólna kwota wykorzystana na te projekty to około 200 tys. złotych.

Zaczęto także proces budowy profesjonalnych sieci komputerowych w Szkole Podstawowej nr 8 i 12 oraz w Gimnazjum nr 2, na którą przeznaczono kwotę 140 tys. złotych. – W tych trzech szkołach będzie dostęp do sieci bezprzewodowej, zostały wydzielone osobne sieci WLAN dla uczniów, administracji i nauczycieli – mówił Michał Powałowski Projekt ten zostanie podsumowany w połowie października. 

11 komentarzy

 • Link do komentarza pozdrawiam poniedziałek, 07 września 2015 11:54 napisane przez pozdrawiam

  Po to powstały Biuletyny Informacji Publicznej, aby właśnie nie trzeba było wnioskować o informację publiczną i żeby w każdym momencie można było ją zobaczyć w internecie. Prostym sposobem zachęcającym władze magistratu na stworzenie rejestru umów w BIP, jest systematyczne składanie wniosków o udostępnienie umów do Urzędu Miejskiego o przykładowej treści „Wnoszę o udostępnienie wszystkich umów, które zostały podpisane w imieniu Miasta Gniezna i w posiadaniu których jest Miasto Gniezno za okres od 1 stycznia 2015 r. do 7 września 2015 r. Wnioskowane informacje proszę udostępnić w formie zeskanowanej na płytach cd albo dvd” . I pamiętajmy że kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 • Link do komentarza wyborcy poniedziałek, 07 września 2015 09:20 napisane przez wyborcy

  Bardziej nas interesują te zakulisowe wydatki. One mają taki swój smaczek i bardziej działają na wyobraźnię wyborców.

 • Link do komentarza ciekawski poniedziałek, 07 września 2015 08:59 napisane przez ciekawski

  Dla porównania proszę podać ile ratusz wydatkował na tegoroczne igrzyska

 • Link do komentarza gruby poniedziałek, 07 września 2015 08:45 napisane przez gruby

  urzędasowi coś się pomyliło, to nie mieszkańcy Gniezna są dla urzędu tylko urząd dla mieszkańców. Chcemy znać bieżące wydatki na kwiaty, jedzenie, napoje, wyjazdy, i inne tego typu wynalazki na jakie sobie pozwalają urzędnicy zgodnie z prawem. Chcemy wiedzieć u kogo i za ile się kupuje. Chcemy sobie porównywać ile się wydaje z naszych podatków na te wynalazki a ile na potrzeby społeczeństwa. Chcemy z tym być na bieżąco , nie tak jak za Kowalskiego że po czasie dowiedzieliśmy się o jakimś wyjeździe do Chin. Niech magistrat nie myśli że ten temat zostanie odpuszczony, ma być rozliczone wszystko co do grosza od początku tej kadencji.

 • Link do komentarza gnieźnianin poniedziałek, 07 września 2015 07:19 napisane przez gnieźnianin

  urzędasie nie bądź taki cwany, pewnie że wszystko jest w urzędzie ale to wy macie tylko do tego dostęp i wy wiecie co tam jest . My też chcemy mieć do tego dostęp codziennie przez internet żeby sobie wyrobić opinie o wybrańcach a nie słuchać tylko ich gadania przed wyborami , mamy takie prawo,

 • Link do komentarza inwalida niedziela, 06 września 2015 22:51 napisane przez inwalida

  @ urzędasa Żyjemy w dobie internetu dlatego domagamy się tych informacji drogą elektroniczną tym bardziej, że to wy urzędasy pracujecie dla nas za naszą kasę.

 • Link do komentarza urzędas niedziela, 06 września 2015 21:23 napisane przez urzędas

  Wszystko jest do sprawdzenia w urzędzie. Nie jestem fanem tej władzy, ale nie wierzę, ze nie ma w tych umowach przejrzystości. Inna rzecz, czy na przestrzeni lat wszystkie wydatki były i są trafione i konieczne. Ale to już inny problem panie J.

 • Link do komentarza czytelnik niedziela, 06 września 2015 15:52 napisane przez czytelnik

  Panowie czy wy wiecie o czym mówicie??? Lody, lody komu lody?

 • Link do komentarza Dżoana niedziela, 06 września 2015 13:27 napisane przez Dżoana

  W Kaliszu istnieje rejestr umów aktualizowany do 15 dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Zawiera on umowy cywilnoprawne z wykonawcami wyłonionymi w postępowaniu przetargowym, jak i te które nie wymagają stosowania przepisów ustawy prawo zamówień publicznych. Są także inne umowy cywilnoprawne, umowy zlecenia i umowy o dzieło w związku z realizacją zadań na rzecz Miasta Kalisza. Dlaczego w Gnieźnie od początku kadencji 2014 nie upublicznia się takiego rejestru , czy i czego obawia się magistrat ? Może radni którzy w swoim ślubowaniu mają na względzie dobro gminy i jej mieszkańców podejmą działania by taki rejestr był dostępny w internecie.

 • Link do komentarza wyborca sobota, 05 września 2015 13:06 napisane przez wyborca

  Prosimy również o szczegółowe wyliczenie ile pieniędzy łącznie wydano w tym roku na wyjazdy zagraniczne urzędników i radnych . Ile osób uczestniczyło w takich wyjazdach, jakie stanowiska zajmują. Do jakich krajów organizowano takie wyjazdy, jakie miasta były odwiedzane, w jakich miastach korzystano z noclegów, jakimi środkami lokomocji podróżowano.

 • Link do komentarza Adam sobota, 05 września 2015 12:04 napisane przez Adam

  Kiedy wreszcie zamiast tych wybiórczych informacji , będziemy mieli na stronie UM dostęp do aktualizowanego rejestru umów wraz ze skanem umowy, byśmy mogli na bieżąco obserwować wydatkowanie grosza publicznego. Takie publiczne rejestry umów są dostępne na stronach internetowych wielu gmin, czy Gniezno ma coś do ukrycia ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane