wtorek, 18 sierpnia 2015 13:45

Powiatowe nieruchomości na sprzedaż

 

Po raz kolejny Powiat Gnieźnieński podjął próbę sprzedaży nieruchomości, znajdujących się na terenie Gniezna.

Kilka dni temu Starostwo opublikowało ogłoszenie o przetargu na zbycie nieruchomości zabudowanej przy ul. Wyszyńskiego 4. Chodzi o willę, w której do 2013 roku mieściła się przychodnia oraz siedziba kilku instytucji. Decyzją poprzedniego Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego najemcy obiektu musieli opuścić budynek, a on sam został wystawiony na sprzedaż.

Obiekt od ponad roku stoi pusty i wciąż należy do nieruchomości powiatowych - nie udało się go do tej pory sprzedać. Mimo iż znajduje się w atrakcyjnym miejscu, tj. centrum miasta, kilka czynników na pewno obniża jego cenę – niewielki obszar działki, jego zabytkowy charakter a także służebność przejazdu dla Pogotowia Ratunkowego. Niemniej, budynek przez wielu uważany jest za jeden z piękniejszych obiektów w Gnieźnie, choć niestety już od dawna zaniedbany.

Rzeczoznawca początkowo (2014 r.) wycenił wartość nieruchomości na 2 milionów 574 tysięcy złotych. Obecnie jednak budynek został wystawiony na sprzedaż za 2 miliony 155 tysięcy złotych. Przetarg zaplanowany został na 15 października 2015 roku. Do tego czasu potencjalni kupcy mogą wpłacać wadium.

W wykazie nieruchomości powiatowych, przeznaczonych do sprzedaży, po raz kolejny wystawiony został budynek dawnej szkoły ponadgimnazjalnej przy ul. Gdańskiej 106. Wartość nieruchomości wyceniania jest na sumę 3 milionów złotych, a więc mniej niż pierwotna wycena budynku, wynosząca ok. 4 miliony złotych. Na terenie zajętym przez budynek, obowiązuje plan zagospodarowania pod obiekty szkolne i dydaktyczne z zapleczem sportowo-rekreacyjnym. Również i ten obiekt do tej pory nie znalazł żadnego zainteresowanego kupnem.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Qmaty niedziela, 23 sierpnia 2015 22:58 napisane przez Qmaty

    kum kum, Miejscowe Plany Zagospodarowania PRzestrzennego i Studium uchwala miasto, a nie powiat. Wszystko więc zależy od dobrej woli urzedników i radnych miejskich.........

  • Link do komentarza kum kum niedziela, 23 sierpnia 2015 19:46 napisane przez kum kum

    Tarczyńska nic nie kuma prawie jak budasz. Niech się obudzi i zastanowi co powinien robić sprawny starosta.
    Gdańska - KTO TO MOŻE KUPIĆ JAK NAPISALI ŻE TAM MOŻE BYĆ OŚWIATOWE??? Kolejna kasa W BŁOTO OGŁOSZENIA KOSZTUJĄ. Prawda?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane