Wydrukuj tę stronę
środa, 29 lipca 2015 09:47

Brak chętnych na część działek

 

Nie ma zainteresowania miejskimi terenami, które przeznaczone są pod budowę domów jednorodzinnych.

Negatywnym wynikiem zakończył się w ubiegłym tygodniu przetarg, na sprzedaż działek przy ul. E. Orzeszkowej. Przypomnijmy, że chodzi o obszar pomiędzy tą drogą, a torami kolejowymi, przy nowo wytyczonych ulicach – Juliana Tuwima, Witolda Gombrowicza, Marii Rodziewiczówny, Jarosława Iwaszkiewicza i Kazimiery Iłłakowiczówny. Wartość łączna 22 działek wynosiła, w zależności od wielkości, od niemal 40 tys. złotych do 68 tys. złotych. Łączna suma, którą planowano pozyskać do budżetu miasta z tytułu sprzedaży tego terenu, wynosi 1 mln 300 tys. złotych. Do postępowania przetargowego nie złożono jednak żadnego wadium.

Podobnie zainteresowanych nie było na działkę przy ul. Paczkowskiego, na którą przetarg odbył się jeszcze w czerwcu. Nieruchomość o powierzchni niespełna 0,26 ha, przeznaczona pod zabudowę usługową, nie znalazła uznania u potencjalnych zainteresowanych. Wartość nieruchomości wynosiła 473 tysiące złotych. Tutaj pojawiła się osoba zainteresowana terenem, ale na samo rozstrzygnięcie... nie przyszła.

Miasto Gniezno po raz kolejny podchodzi również do sprzedaży działki przy ul. Kawiary 13 (skrzyżowanie przy ul. Słonecznej). Na tym terenie znajduje się zdewastowana zabudowa po byłym gospodarstwie – budynek mieszkalny i murowana stodoła. Wartość działki, przeznaczonej na sprzedaż już w czerwcu 2014 roku, wynosiła 1 mln 400 tys. złotych. Obecnie w czwartym już postępowaniu, jej cena została obniżona do 960 tysięcy złotych (ta sama kwota była przy marcowym przetargu). Do tej pory, przy każdej woli sprzedaży, pojawiał się jeden i ten sam oferent, który jednak nie proponował kwoty wyższej od proponowanej przez Miasto. Przetarg na tę działkę ma się zakończyć we wrześniu br.

Kilka dni temu zakończył się za to dwa przetargi, o których informowaliśmy już wcześniej – przy skrzyżowaniu ul. Wrzesińskiej i Kostrzewskiego Miasto sprzedało nieruchomość pod zabudowę usługową za ponad 2,5 mln złotych. Podobnie udało się na początku tego tygodnia zbyć teren przy ul. Cegielskiego, gdzie za przeszło 800 tysięcy złotych grunty w Specjalnej Strefie Ekonomicznej nabyła firma Kirchhoff. Przypomnijmy też, że pod koniec czerwca sprzedano także nieruchomość po rozebranej kamienicy przy ul. Grzybowo 34, za kwotę 285 tysięcy złotych.

5 komentarzy