czwartek, 28 maja 2015 11:35

Velux się powiększa i szuka pracowników

 

Firma VELUX w Gnieźnie istnieje od 1998 roku. Rozpoczynała od produkcji okuć okiennych. Z czasem zakład powiększał się, a teraz szuka kolejnych pracowników.

Historia firmy sięga roku 1942. Najważniejszym patentem firmy jest zawias obrotowy, który jest podstawowym elementem okna dachowego. Zawias ten, w nieco zmodernizowanej formie, produkowany jest do dziś w gnieźnieńskim oddziale filmy VELUX.

W związku z ciągłym rozwojem firmy, hala zakładu przy ulicy Kolejowej w Gnieźnie jest w trakcie rozbudowy. Jest to ściśle związane z planami powiększenia asortymentu wytwarzanego w fabryce, w tym głównie metalowego: - To jest czwarta rozbudowa naszego zakładu. Polegać ona będzie na tym, że dodajemy mniej więcej 20 procent powierzchni produkcyjno-magazynowej. Łączymy hale produkcyjne, rozbudowujemy magazyn oraz powierzchnię socjalną dla pracowników. Ta rozbudowa nie dzieje się bez powodu, jest ona związana z rozwojem naszej firmy, a co za tym idzie zwiększeniem zatrudnienia. Będziemy zwiększać produkcję i asortyment - mówi dyrektor fabryki okuć VELUX Piotr Węglarz.

Na dzień dzisiejszy w fabryce wytwarza się 527 różnych produktów, a po zakończeniu procesu rozbudowy ta liczba zwiększy się aż o 40 procent. Obecnie w Gnieźnie produkowane są takie akcesoria jak: zawiasy obrotowe oraz uchylno-obrotowe, zamki, systemy sprężyn utrzymujące okno w żądanej pozycji, okucia do montażu okna w połaci dachowej, elementy rolet przeciwsłonecznych. Wśród nowych komponentów wytwarzanych w fabryce pojawią się elementy do okien sterowanych elektrycznie oraz zaawansowane zawiasy do okien klapowych.

Fabryka, ulokowana przy ul. Kolejowej, zatrudnia obecnie 190 pracowników. Liczba ta po rozbudowie ma wzrosnąć do 240. - Praktycznie już rozpoczęliśmy proces rekrutacji i myślę, że zakończymy go do listopada. Szukamy przede wszystkim narzędziowców, operatorów maszyn, nastawiaczy. Są to umiejętności, w których doświadczenie posiadają osoby starsze, a takie osoby także otrzymują u nas pracę - mówi.

Firma swoim pracownikom zapewnia umowę o pracę, a nawet bogaty pakiet socjalny, na który składa się opieka medyczna, ubezpieczenia, a także możliwość uczestniczenia w szkoleniach na koszt firmy, na przykład w nauce języka angielskiego. - Wróć do domu w takim samym stanie zdrowia z jakim z niego wyszedłeś, to hasło podkreśla, jak ważne jest dla nas bezpieczeństwo pracy. Dbamy o dobrą organizację pracy i o to, żeby nie była ona monotonna. Wszystkim pracownikom zapewniamy odpowiednią odzież ochronną. Nie zapomina się o celebrowaniu z pracownikami ważnych wydarzeń z życia firmy, jak również pamięta o rodzinach organizując coroczny piknik z okazji dnia dziecka czy imprezę firmową. Prężnie działa fundacja pracownicza, która wspiera pracowników w trudnych sytuacjach życiowych, np. w finansowaniu specjalistycznego leczenia pracownika lub członków najbliżej rodziny, jak również pomaga w dofinansowaniu edukacji dzieci i młodzieży. Pracownicy mogą do nas zgłaszać się z wszelkimi sugestiami, my także z nimi rozmawiamy - mówi dyrektor.

Ukończenie rozbudowy fabryki planowane jest na lipiec. Już teraz wszyscy zainteresowani pracą w firmie VELUX może zapoznać się z ofertą zamieszczoną na stronie zakładu. VELUX współpracuje w tej sprawie także z Powiatowym Urzędem Pracy w Gnieźnie.

12 komentarzy

 • Link do komentarza Frania piątek, 29 maja 2015 09:50 napisane przez Frania

  Do "jawiemlepiej" Jak do średniej zaczniemy wliczać pensje Kowalskiego za pełnienie honorów pana domu TeBeeSu i różnej maści doradców Budasza, to też nam wyjdzie niezła średnia! I tak to państwo oszukuje nas i innych twierdząc, ze jest coraz lepiej. Im - oczywiście i wszystkim fanom głosującym na Komorowskiego. Tylko ja się pytam, z jakich ludzi składają się np. klienci pewnej apteki, ktora ma opinie o rzekomo tanich lekach? To ci sami, którzy głosowali na Komorowskiego i nie stać ich na wykup leków ratujących zycie?

 • Link do komentarza jawiemlepiej piątek, 29 maja 2015 08:43 napisane przez jawiemlepiej

  Dopisuję się do "dialogu" między Opytmistą oraz Ja:

  Najniższa - urzędowa - płaca na etacie w USA oscyluje między 3 400,00 zł a 5 600,00 zł w zależności od stanu; ale ludzie robią też za mniejsze pieniądze.
  W Czechach, najlepiej rozwiniętym byłym "demoludzie" najwięcej osób (33%) zarabia brutto między 2700 PLN a 4 000 PLN, 6% zarabia poniżej 1 675 PLN, a tylko nieco ponad 3% zarabia powyżej 10 050 PLN.
  W Niemczech w ostatnich latach rosła liczba osób zarabiających stawki minimalne (ok. 20% zatrudnionych), ale tam działa wciąż realna pomoc socjalna, która wyrównuje te słabości i nie daje ludziom zginąć.

  Zgadzam się z komentatorem Ja co do tego, że każdy (kto zarabia za mało u kogoś) ma prawo pracować u siebie i zatrudniać innych. Trzeba zarazem pamiętać, że polski minister finansów zabiera pracującym i pracodawcom z miesięcznych wynagrodzeń ok. 53% ich wartości brutto. Najbardziej prześladowaną grupą zawodową w Polsce są drobni przedsiębiorcy, którzy wypracowują ponad 70 proc. PKB i utrzymują te organa państwa, które ich prześladują. To jest system niewolniczy.

  Firma Velux jest zarejestrowana w Warszawie, a więc - jeżeli płaci rzetelnie podatki - wzbogaca przede wszystkim Warszawę. Jestem ciekaw, czy korzystała przez minione lata ze zwolnień podatkowych, w tym z podatku od nieruchomości, który nakłada i pobiera na swoje potrzeby gmina, czyli Gniezno. Kochalibyśmy firmę Velux bardziej, gdyby CIT płaciła tutaj. Być może wtedy powiat gnieźnieński nie figurowałby na liście tych powiatów, do których bogatsze muszą dopłacać?

 • Link do komentarza Anonim dla własnego dobra czwartek, 28 maja 2015 23:32 napisane przez Anonim dla własnego dobra

  Odpowiedź na pytania :
  1. Czy człowiek jest tam traktowany podmiotowo czy przedmiotowo?
  2. Czy częste są rotacje pracowników?
  3. Czy zarobki są wysokie?
  4. Czy jest nacisk na wydajność ze strony kadry zarządzającej i czy normy pracy nie są wygórowane?
  5. Czy ci, którzy wymagają coraz wyższych norm pracy sami potrafią te normy zrealizować czy tylko poganiają ludzi?
  6. Jaka atmosfera wśród współpracowników? Donosy, skargi czy raczej życzliwość, uprzejmość?

  1. Człowiek traktowany jest tam jak maszyna.
  2. Nie.
  3. Na Gniezno może i są odpowiednie, aczkolwiek za taką prace i starania pracowników zdecydowanie za małe.
  4. Normy są ciągle podwyższane. Ostatnimi czasy zatrudniono osobę, która stoi ze stoperem w ręku i określa ile maksymalnie można wyciągnąć z tej osoby oraz maszyny.
  5. Osoby, które wymagają od pracowników nie mieli nigdy bezpośredniego kontaktu z maszynami i warunkami jakie tam panują.
  6. Zdania są podzielone. Jak to się mówi - tysiąc ludzi - tysiąc charakterów. Na niektórych można liczyć, natomiast od innych należy trzymać się z daleka. Jak to bywa w życiu.

 • Link do komentarza Lori czwartek, 28 maja 2015 21:32 napisane przez Lori

  Do ja:
  Miejsca pracy to jedna sprawa, ale ważna jest też jakość tych miejsc. Łatwo jest stworzyć miejsca pracy i kazać ludziom robić po 12 godzin przez 7 dni w tygodniu za jałmużnę, tak to każdy może. Co innego stworzyć miejsca pracy z godną i naprawdę odpowiednią pensją, która starczy na przeżycia. Do tego miejsca pracy z normalnym obciążeniem pracownika i bez pracy po kilkanaście godzin dziennie.
  Tylko nie zrzucaj niczego na prawa ekonomiczne, bo te są stworzone przez ludzi i je można zmienić, ale pseudoeksperci wmawiają nam bzdury, że się nie da. Otóż da się, trzeba tylko chcieć.

 • Link do komentarza Tośka czwartek, 28 maja 2015 21:13 napisane przez Tośka

  Kiedyś pracowałam tam i nie narzekałam na prace w tej firmie. Zarobki wtedy były jeszcze całkiem całkiem, teraz to nie wiem.Jakbym miała wybierac prace w Galerii ,a we Veluxie,to wybrałabym Velux. Chociaż wiekszośc ludzi przyjmujących się tam uciekała, nie wiedzieć czemu :D

 • Link do komentarza ja czwartek, 28 maja 2015 20:38 napisane przez ja

  Optymisto- o czym ty bredzisz? Jaka arogancja władzy, jakie kolesiostwo, jaka hipokryzja i nowe opłaty? Artykuł jest o nowych miejscach pracy a wy tu ciągle i we wszystko musicie mieszać politykę i Budasza... Człowieku czy ty juz nie potrafisz myśleć inaczej niż tylko "pisy" "platformy" i "budasze"? Prywatna firma z Danii chce przyjąć do pracy 50ciu gnieźnian a tutaj dyskusja o arogancji władzy i kolesiostwie... Smutne to jakimi kategoriami myślisz... I nie wiem gdzie ta "niewolnicza praca"- ale jak jesteś taki mądry, elokwentny i pracowity to przecież możesz założyć własną firmę, zatrudnić w niej 100 osób- każdej płacić po 2000 dolarów i utrzymywać przyjazną rodzinną i miłą atmosferę... Zostaniesz wtedy lokalnym bohaterem, wszyscy będą szczęśliwi a ty udowodnisz tym wszystkim hipokrytom, kolesiom, złodziejom i wyzyskiwaczom, że można inaczej!!! Ale nie- zapomnialem- najłatwiej usiąść przed kompem i ponarzekać...

 • Link do komentarza opytmista czwartek, 28 maja 2015 18:49 napisane przez opytmista

  Do ja) jesteśmy pięknym krajem, mamy cudowna tradycje, mamy wspaniałą historię, dumną, mamy piękny hymn , mamy pięknego orła w koronie. am cudowną rodzinę, mam przyjaciół..... mogę tak godzinami!!!!!!! ale ty puknij się o ścianę i zacznij rozumieć o co ludziom biega....!!!! protestują przeciw kłamstwu, wyzyskowi za niewolniczą pracę za 950 dolarów miesięcznie, na wszechogarniającą hipokryzję, władzę arogancji i kolesiostwa, ukłaaaaaaadów i niesprawiedliwości ludzkiej, wprowadzania nowych opłat, by władzy żyło się lepiej bo wydali więcej niż mają i mogę tak godzinami .....!!!!!pomimo, że jestem optymistą jestem jeszcze w tym kraju . Jeszcze jedno żebyś nie przypisał tych 50 miejsc pracy nic nie robiącemu budaszowi...... !!! i nie oczekuje polemiki w tym zakresie. I tyle.

 • Link do komentarza ja czwartek, 28 maja 2015 17:52 napisane przez ja

  Ludzie czy wy czytacie to co piszecie czy tylko bezmyślnie stukacie palcami w klawiaturę? W końcu zaczynają w tym mieście powstawać miejsca pracy, póki co 65 w zakładzie odpadów i 50 w Veluxie... za chwilę dowiecie się o 2óch nowych fabrykach i ok 200-300 kolejnych miejscach pracy... Jesteście w stanie przestać zrzędzić, jęczeć i widzieć dookoła samych złodziei i oszustów?? Jesteście w stanie wziąć sie w garść i ułożyć sobie życie tak by móc patrzeć na nie z radością i uśmiechem? Wiem że najłatwiej jest całe życie przepłakać i ponarzekać na to jak cały świat jest przeciwko wam- ale litości- nie na tym życie polega żeby umrzeć ze zgryzoty jako sfrustrowany i obrażony na cały świat zrzęda!!! Troche optymizmu.... Narzekaniem i samym rozczeniowym podejściem do świata niczego nie osiągnięcie!

 • Link do komentarza kibolo czwartek, 28 maja 2015 17:20 napisane przez kibolo

  Fabryka mlekiem i miodem płynąca.W szczególności dla tych czy tego,co te bzdury opowiada.Praca dla osób starszych?Starszym osobom na wniosek o pracę nawet władcy nie potrafią odpowiedzieć.Już samo to świadczy o traktowaniu człowieka.Jeszcze nie pracownik a już mają go w głębokim poważaniu.Nikt z pracujących o warunkach pracy,relacjach między pracowniczych czy zarobkach się nie wypowie.Dlaczego? Można się domyśleć.

 • Link do komentarza EagleEye czwartek, 28 maja 2015 15:04 napisane przez EagleEye

  To chyba szuka pracowników z ''zamkniętymi oczyma'' ;-) Aplikowałem tam kilka razy na targach pracy dałem im CV

  Najlepsze jest to ze szukają osób bezrobotnych ale z minimum 2/3 letnim doświadczeniem'' to chyba takich co kiedyś u nich pracowali i zostali zwolnieni bo trzeba było im więcej płacić z racji stażu pracy i teraz chcą ich zatrudnić od nowa od płacy minimalnej.

  Jak czytam ten cytowany ''propagandowy'' bełkot tego dyrektora to nie powiem co mi się przypomina i jakie czasy .... ;-)

 • Link do komentarza Nadia czwartek, 28 maja 2015 13:40 napisane przez Nadia

  no racja może by się ktoś wypowiedział jak tam jest pewnie i tak zdania będą podzielone ale najważniejsze żeby wypowiedzi były szczere

 • Link do komentarza Lori czwartek, 28 maja 2015 12:38 napisane przez Lori

  Najpierw to niech byli pracownicy, albo obecni wypowiedzą się na temat warunków pracy w tej firmie:
  1. Czy człowiek jest tam traktowany podmiotowo czy przedmiotowo?
  2. Czy częste są rotacje pracowników?
  3. Czy zarobki są wysokie?
  4. Czy jest nacisk na wydajność ze strony kadry zarządzającej i czy normy pracy nie są wygórowane?
  5. Czy ci, którzy wymagają coraz wyższych norm pracy sami potrafią te normy zrealizować czy tylko poganiają ludzi?
  6. Jaka atmosfera wśród współpracowników? Donosy, skargi czy raczej życzliwość, uprzejmość?

  To są bardzo ważne kwestie, bo pracownik to też człowiek i ma swoją godność oraz wartość i będzie szukał takiej pracy, w jakiej będzie się czuł dobrze, jak człowiek, a nie jak niewolnik.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane