Jesteś tutaj:Gospodarka Zakończono prace na pierwszym etapie remontu ul. Witkowskiej
piątek, 17 czerwca 2022 12:09

Zakończono prace na pierwszym etapie remontu ul. Witkowskiej

 

Malowaniem oznakowania poziomego dobiegły końca prace związane z remontem pierwszego odcinka ul. Witkowskiej.

Ponad dwa miesiące zajęły prace, związane z przebudową nawierzchni odcinka drogi wojewódzkiej nr 260 w ciągu ul. Witkowskiej, pomiędzy rondem a skrzyżowaniem z ul. Słoneczną. Zadanie wykonywane było na zlecenie Wielkopolskiego Zarzadu Dróg Wojewódzkich. Odcinek o długości prawie 900 metrów doczekał się przebudowy krawężników oraz wjazdów na posesję, a także remontu w obszarze zatoczek autobusowych. 

Po ułożeniu nowej nawierzchni wykonano także nowe wpusty do studzienek kanalizacyjnych, a na samym końcu malowanie poziome. Koszt prac po przetargu wyniósł niecałe 2 mln złotych.

W ten sposób zakończono pierwszy etap remontu ul. Witkowskiej, który zakłada kontynuowanie prac także na drugim odcinku - od ul. Słonecznej w kierunku Lasu Jelonek. Obecnie przetarg na ten fragment inwestycji nie został jeszcze ogłoszony. 

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza MisioPysio piątek, 24 czerwca 2022 10:48 napisane przez MisioPysio

  Czy ktokolwiek jest odpowiedzialny za inwestycję na ul. Wolności ze strony urzędu miasta? Jakieś nazwiska? Jakie z tego tytułu są straty finansowe? A przepraszam... to przecież ze środków publicznych, tj. niczyich.

 • Link do komentarza Krychu środa, 22 czerwca 2022 14:30 napisane przez Krychu

  Po co przetargi ? Dać, kolejny odcinek firmie która szybko odwaliła kawal dobrej roboty !!!

 • Link do komentarza Kilo wtorek, 21 czerwca 2022 05:54 napisane przez Kilo

  Firmą które się uczą nie daje się prac jak na ulicy Wolności. To zbyt ważna droga. Porównanie wykonania Witkowskiej i Wolności to kompromitacja całkowita tej drugiej inwestycji.

 • Link do komentarza Sze sobota, 18 czerwca 2022 12:43 napisane przez Sze

  Studzienki kanalizacyjne- klasa! Nie czuć kiedy występują pod kołem

 • Link do komentarza Omega piątek, 17 czerwca 2022 18:10 napisane przez Omega

  Poszli jak burza z remontem i wszystko ładnie pięknie. Nie to co z ul. Wolności. Niech robią drugi etap i będzie wszystko git.

 • Link do komentarza Zen piątek, 17 czerwca 2022 17:16 napisane przez Zen

  Wzorcowo wykonany remont. Porządna firma, nie tak jak szuszfole co za ul. Wolności się zabrali!!!

 • Link do komentarza Janamare piątek, 17 czerwca 2022 15:37 napisane przez Janamare

  Proszę koniecznie przeslać zdjęcia jak poprawnie nalezy regulowac wlazy studni pozal się Boże wykonawcy na ul. Wolnosci. To awaryjne regulowanie za pomocą obwòdki z kostki to wielka sciema. Ba niektore studnie ktore wczesniej uznano za prawidlowe juz siadajà.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane