Jesteś tutaj:Gospodarka Trwa powiększanie miejsc dla drzew
wtorek, 24 listopada 2020 09:00

Trwa powiększanie miejsc dla drzew

 

W najbliższym czasie na kilku ulicach miasta przeprowadzone zostaną działania, mające na celu poszerzenie mis, w których znajdują się drzewa. 

Zgodnie z tym, o czym informowaliśmy dwa tygodnie temu przy okazji "Migawek z miasta" z ul. św. Michała, trwają na niej aktualnie prace związane z powiększeniem mis, w których znajdują się drzewa. Działania te polegają na rozbiórce części chodnika i powiększeniu koryt, w których korzenie będą miały możliwość pobierania większej ilości wody oraz swobodnego "oddychania". 

Odbrukowywanie ma na celu powiększanie powierzchni czynnej biologicznie, a tym samym zwiększenie ilości pobranej wody i tlenu przez drzewo, co pozwala mu swobodnie rosnąć, poprawiając jego warunki siedliskowe - informuje Urząd Miejski. Działania w zakresie powiększania mis prowadzi Zakład Zieleni Miejskiej i obejmą one misy drzew na ul. Chociszewskiego, ul. św. Michała, ul. Roosevelta, ul. św. Wawrzyńca i ul. Jeziornej. 

15 komentarzy

 • Link do komentarza nopisdu środa, 02 grudnia 2020 11:08 napisane przez nopisdu

  Kiedy zostaną uzupełnione drzewa na ulicy Cierpięgi po wyciętych już kilka lat temu Akacjach?
  Się grzecznie pytam.

 • Link do komentarza Grażyna wtorek, 01 grudnia 2020 22:27 napisane przez Grażyna

  Gdzie, na tak wąskim chodniku minie się podwójny wózek z bliźniakami ze zwykłym jednoosobowym wózkiem dziecięcym ? Przecież ten chodnik ma teraz zaledwie półtora metra szerokości !

 • Link do komentarza kumaty wtorek, 01 grudnia 2020 18:37 napisane przez kumaty

  Arturze, czyli w zasadzie doświadczenie i zatrudnienie w ogóle nie obejmuje kwestii kształtowania krajobrazu, pielęgnacji zieleni miejskiej itp. Niczym tu nie zaimponowałeś. Dlatego, jeśli zamierzasz imputować osobom znającym się na zieleni, spotkaj się z nimi i zmierz na argumenty. Bo na razie to ty próbujesz obrażać ludzi, nazywając ich idiotami.

 • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski wtorek, 01 grudnia 2020 12:24 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

  Kumaty Prowadzę firme zajmująca się produkcją biomasy oraz mam wyższe techniczne o specjalizacji OŹE - a już samo to powinno Cię uświadomić . Do tego posiadam gospodarstwo rolne, w którym produkuje od kilku lat dynie i słonecznik. Jeśli chcesz, zawsze możesz sprawdzić czy to wystarczy. Twoja uwaga raczej tyczy się Ciebie. Nigdy nie wiesz na kogo trafisz.

 • Link do komentarza kumaty poniedziałek, 30 listopada 2020 08:24 napisane przez kumaty

  Artur, a jakie masz doświadczenie w zakresie pielęgnacji zieleni poza umiejętnością zamiatania liści? Domorosłe porady zasłyszane od sąsiada?

 • Link do komentarza Zyga niedziela, 29 listopada 2020 18:54 napisane przez Zyga

  Nie cała ćwiartka ulicy

 • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski niedziela, 29 listopada 2020 18:09 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

  Drzewo oddaje tlen, a nie pobiera. Na ul. Jeziornej nie ma ani jednego drzewa. Co za idioci tam pracują?

 • Link do komentarza Osa czwartek, 26 listopada 2020 10:11 napisane przez Osa

  Mirek: to najpewniej na zlecenie spółdzielni mieszkaniowej, bo to oni tak "dbają" o zieleń... przepisy zabraniają okaleczania drzew bez powodu i to jest podstawa do zgłaszania na policję. Dopóki ludzie tego nie robią, dopóty będzie trwać ta idiotyczna samowolka

 • Link do komentarza Kiniu środa, 25 listopada 2020 07:41 napisane przez Kiniu

  Najpierw to trzeba pokazać palcem żeby w tym mieście coś naprawiono.

 • Link do komentarza qwertz wtorek, 24 listopada 2020 18:12 napisane przez qwertz

  Powiększanie sralni dla ptaków na ulicy znanej wszem i wobec z bycia sralnią dla psów.

 • Link do komentarza mirek wtorek, 24 listopada 2020 17:28 napisane przez mirek

  ale jeszcze by dobrze było podziękować firmie na o.orła białego która właśnie tnie przycina docina wyrównuje to co przyrosło, ciąg dalszy kpin, kto to zleca ile jeszcze ,mnie już sam odgłos pił spalinowych przeraża dla mnie to notoryczne okaleczanie przyrody

 • Link do komentarza Marcin Kujawski wtorek, 24 listopada 2020 13:36 napisane przez Marcin Kujawski

  Super więcej zieleni w mieście.

 • Link do komentarza rowerzysta wtorek, 24 listopada 2020 13:11 napisane przez rowerzysta

  A przy ulicy Roosevelta to działanie jest powiązane z budową ścieżek rowerowych ? Czy te drzewa będą teraz stały na środku ścieżek rowerowych?

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 24 listopada 2020 12:26 napisane przez mieszkaniec

  Osa, a ja myślę, ze będą to kolejne toalety dla tych przebrzydłych gnieźnieńskich psów! A kiedy Straż Miejska zrobi porządek z tymi "obrońcami" gołębi, co na te pasy zieleni wysypują odpadki żywności i tam gromadzą się chmary tych ptaszysk, a nocami szczury? Na Grzybowie koło schodów to już czasem przejść spokojnie nie sposób.

 • Link do komentarza Osa wtorek, 24 listopada 2020 10:54 napisane przez Osa

  Brawo! choć raz jakaś pozytywna akcja na rzecz drzew - bez ich "pielęgnowania", polegającego na ciągłym obcinaniu...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane