Jesteś tutaj:Gospodarka Dyskusja publiczna nad planem dla terenu przy ul. Zamiejskiej i Kresowej
sobota, 17 października 2020 10:17

Dyskusja publiczna nad planem dla terenu przy ul. Zamiejskiej i Kresowej

 

W najbliższy poniedziałek odbędzie się wyłożenie do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy ul. Zamiejskiej i Kresowej na os. Róża w Gnieźnie.

Wyłożenie do publicznego wglądu MPZP dla terenu przy ul. Zamiejskiej i Kresowej w Gnieźnie wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, odbywa się od 16 października do 6 listopada 2020 roku w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie w godzinach pracy.

Zgodnie z treścią planu, omawiany obszar sięgający od ul. Zamiejskiej w kierunku drogi krajowej nr 15, przeznaczony zostać ma w znacznej części pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Na terenie objętym planem wyznaczono drogi publiczne oraz wewnętrzne, a także pasy zieleni otwartej od strony DK15 oraz w dolinie (projekt planu dostępny poniżej).

Jednocześnie Magistrat informuje, że dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie MPZP rozwiązaniami, odbędzie się w poniedziałek 19 października br. o godzinie 16:00 w Starym Ratuszu.

Wszelkie uwagi do planu mogą być wnoszone pocztą tradycyjną oraz elektroniczną do Urzędu Miejskiego (ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej oraz adresu, a także oznaczenia nieruchomości, których dotyczy uwaga - termin nadsyłania do 23 listopada 2020 r.

Załączniki - projekt planu zagospodarowania wraz z uchwałą i decyzją środowiskową dostępny jest poniżej.

3 komentarzy

  • Link do komentarza pomysłodawca niedziela, 18 października 2020 23:30 napisane przez pomysłodawca

    Oj, oj, miejscy urzędnicy. Zamiast pomyśleć w tym miejscu o stworzeniu tam dodatkowego zjazdu w kierunku Gniezna z drogi krajowej nr 15, chcecie projektować tam wyłącznie dodatkowe działki pod budownictwo jednorodzinne. Przecież stworzenie w tym miejscu tylko zjazdu z drogi 15 pozwoliło by kierowcom mieszkającym na Arkuszewie, Wierzbiczanach, Tysiącleciu , Konikowie i Ustroniu a powracającym z pracy z Poznania, Kostrzyna czy ze Swarzędza na pominiecie korków samochodowych ciągle panujących na zjeździe z drogi nr 15 przy restauracji MC Donald s ! PROSTE ? Chyba nie dla wszystkich w tym naszym Urzędzie Miejskim . Myśleć proszę ! Myśleć !

  • Link do komentarza kierowca bombowca niedziela, 18 października 2020 23:16 napisane przez kierowca bombowca

    Projektanci z Urzędu Miejskiego w Gnieźnie zamiast zająć się przedłużeniem na wprost ulicy Rycerskiej, by połączyła się ona bez zbędnych zakrętów ze skrzyżowaniem w miejscowości Róża znowu podjęli temat który ma zupełnie znikome znaczenie dla funkcjonowania miasta i dla jego rozwoju. Powstanie kolejnych działek pod domy jednorodzinne przy drodze krajowej nr 15 spowoduje obecnie jeszcze większe zagrożenie komunikacyjne dla kierowców jeżdżących "meandrującą " ulicą Zamiejską. Czy naprawdę w tym naszym Urzędzie Miejskim nikt już rozsądnie nie myśli? A może kilku tam myśli, ale wyłącznie przez pryzmat własnych ko........ .

  • Link do komentarza mirek niedziela, 18 października 2020 12:56 napisane przez mirek

    komu te ostatnie spokojne zamiejskie tereny wpadły w oko już dość ,zostawcie to w spokoju betonów już dość, zadbajmy o to co już jest,chyba że już nie wiemy co to przyroda,spokój,ktoś kogoś nakręca nie w tą stronę,jak będzie za póżno to' wszyscy tego chcieliście'usłyszymyuf przeraża to!!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane