Wydrukuj tę stronę
czwartek, 06 sierpnia 2020 15:28

Gminne działki pod domy ponownie na sprzedaż

 
Gminne działki pod domy ponownie na sprzedaż źródło: Google Street View

Gmina Gniezno po raz kolejny wystawiła na sprzedaż kilkadziesiąt nieruchomości, położonych w Jankowie Dolnym i Osińcu. Wszystkie przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniową lub mieszkaniowo-usługową.

Jest to kolejna z rzędu próba zbycia tych nieruchomości, które  do tej pory nie cieszyły się zbytnim zainteresowaniem kupców - przynajmniej w pierwszej ze wspomnianych wymienionych lokalizacji.

Największy zasób Gmina Gniezno wystawiła na sprzedaż w Jankowie Dolnym, gdzie do przetargu przeznaczonych jest 75 działek, położonych przy drodze z tej miejscowości w kierunku Wierzbiczan (teren przed torami kolejowymi). Powierzchnia nieruchomości waha się od 840 do 2150 metrów kwadratowych o różnym kształcie, przeważnie prostokątnym. Wartość działek wyceniono od ok. 40 tys. zł netto do ok. 118 tys. złotych netto. Dwie trzecie działek przeznaczone jest pod zabudowę mieszkaniową, jednorodzinną, a piętnaście jako zabudowa mieszkaniowa z usługami. 

Drugi zasób Gminy Gniezno z działek przeznaczonych do sprzedaży, znajduje się we wsi Osiniec. Mowa tu o 4 nieruchomościach, znajdujących się w rejonie Osiedla Małego. Tutaj nieruchomości mają powierzchnię od 918 do 1782 metrów kwadratowych, a ceny wynoszą od 36,8 tys. do 64,1 tys. złotych netto . 

Przetargi na ww. nieruchomości odbędą się 28 sierpnia br.

4 komentarzy